Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

W Środę Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu

Dzisiaj rozpoczyna się okres liturgiczny, zwany Wielkim Postem, przesycony powagą i zadumą. Trwa on przez czterdzieści dni, bo tak długo Pan Jezus przebywał na pustyni, przygotowując się do działalności publicznej. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tzn. jakościowy i ilościowy. Gorąco zachęcamy wszystkich Parafian do religijnego przeżycia Wielkiego Postu przez sumienne spełnianie swych obowiązków stanu, modlitwę, udział w nabożeństwach pasyjnych, czytanie Pisma św. i inne postanowienia, które pozwolą nam lepiej przygotować się na Zmartwychwstanie.Zapraszamy również do wsłuchania się w słowa kazania dzisiaj głoszonego.

Z prochu powstałeś i w proch się obrócisz – te słowa niosą nadzieję, bo choć życie doczesne trwa tylko chwilę, dzięki Zmartwychwstaniu mamy szansę żyć wiecznie. Trzeba tylko nawrócić się i uwierzyć w Ewangelię. Wezwanie do metanoi, czyli przemiany życia wymaga zejścia z błędnych dróg życia i całkowitego zwrócenia się ku Bogu.

 

zdjęcia: Daniel Kubny

V NIEDZIELA WIELKANOCY
15.05.2022