Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej - ostatnia grupa

W sobotę, 12 czerwca, do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z klasy 3 B ze Szkoły Podstawowej nr 19. To też ostatnia grupa, która czekała na tą uroczystość. Mszy Świętej przewodniczył ks. Łukasz, a koncelebrował oraz wygłosił słowo do dzieci o. Wiktor OFM. Bezpośrednie przygotowanie do pierwszej spowiedzi i pierwszego pełnego uczestnictwa we Mszy św. rozpoczęło się w klasie I poprzez katechizację szkolną i spotkania w parafii. Jednakże prawdziwymi katechetami byli rodzice, którzy przygotowywali swoje dziecko do tego wydarzenia od momentu narodzin poprzez wspólną modlitwę, udział w życiu liturgicznym parafii i Mszę Świętą

Posłuchaj fragmentów ze Mszy Świętej

Św. Jan Paweł II w liście do dzieci napisał: "...niezapomnianym spotkaniem z Panem Jezusem jest bez wątpienia Pierwsza Komunia Święta, dzień który wspomina się jako jeden z najpiękniejszych w życiu. Eucharystia, ustanowiona przez Chrystusa w przeddzień Jego Męki, podczas Ostatniej Wieczerzy, jest Sakramentem Nowego Przymierza, jest największym z Sakramentów. W tym Sakramencie Pan Jezus pod postaciami chleba i wina staje się pokarmem naszych dusz. Dzieci po raz pierwszy przyjmują ten Sakrament uroczyście — właśnie w dniu Pierwszej Komunii Świętej — ażeby potem móc Go przyjmować jak najczęściej i w ten sposób pozostawać w zażyłej przyjaźni z Panem Jezusem".

Dziękując Bogu Najwyższemu za dzisiejszą uroczystość, pamiętajmy w swoich modlitwach o dzieciach pierwszokomunijnych oraz ich rodzinach. Niech Chrystus poprowadzi ich przez życie a Matka Boża otoczy swoją opieką.

zdjęcia: Daniel Kubny

V NIEDZIELA WIELKANOCY
15.05.2022