Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Miesiąc lipiec szczególnie poświęcony tajemnicy przelań Krwi Chrystusa

Po miesiącu maju poświęconym ku czci Matce Bożęj, miesiącu czerwcu poświęconego Sercu Jezusowemu, miesiąc lipiec to, miesiąc w tradycji pobożności chrześcijańskiej poświęcony czci Najświętszej Krwi Chrystusa. Wszyscy wiemy, w jaki sposób zostaliśmy wykupieni. Nie było to srebro, ani złoto, ale jak pisze św. Piotr Apostoł w pierwszy liście (1 P1,17-21) była to drogocenna krew Chrystusa.

W naszej parafii Wspólnota Krwi Chrystusa podjęła szczególne postanowienia. Już przed samym rozpoczynającym się miesiącem lipcem odmawialiśmy nowennę do Przenajdroższej Krwi Chrystusa, głównie w intencji kapłanów, o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, za całą parafię i Wspólnotę.

27 czerwca po raz pierwszy w murach nowego Sanktuarium Krwi Chrystusa uczestniczyliśmy w odpuście Przenajdroższej Krwi Chrystusa w Częstochowie. Było nas 20 osób. Eucharystii przewodniczył homilię nowo wybrany prowincjał ks. Daniel Mokwa CPPS, który dotychczas był naszym moderatorem w podregionie częstochowskim, a homilię wygłosił ks. Mariusz Frukacz- redaktor Tygodnika Katolickiego „Niedziela” Wrażenia z odpustu za każdym razem są bardzo mocne, a szczególnie błogosławieństwo relikwiami Krwi Chrystusa, które w tym Sanktuarium się znajdują, a potem procesja z relikwiami polnymi dróżkami do kapliczek i odmawianie koronki do Krwi Chrystusa. Więcej o tym wydarzeniu można przeczytać na stronie www.odkupieni.pl

01 lipca w naszej parafii rozpoczęliśmy miesiąc uroczystą Mszą Świętą. Od tego dnia Wspólnota Krwi Chrystusa modli się codziennie rano po Eucharystii  w intencjach stałych: tj. za kapłanów; o powołania kapłańskie zakonne i misyjne oraz do świętych małżeństw; o przebłaganie Boga za grzechy nasze i całego świata, prosząc o ustnie pandemii koronawirusa; o szczęście i życie wieczne dla zmarłych, za dusze w czyśćcu cierpiące i całą naszą parafię i nasze Wspólnoty, o powołania do tych wspólnot. Codziennie dodawane  są też   intencje zgłaszane przez indywidualne osoby. Każdy może podejść i taką intencję przekazać, a także z nami się modlić, Do modlitw Wspólnoty Krwi Chrystusa dołączyła grupa z Bractwa Szkaplerznego, której sami też jesteśmy członkami. Razem jest nas więcej, a  modlitwy zanosimy również do Matki Bożej Szkaplerznej. Przez miesiąc lipiec naszym modlitwom takim jak koronka i litania do Krwi Chrystusa, zanurzenie we Krwi Chrystusa  towarzyszą codzienne rozważania  wg książki z Wydawnictwa „Pomoc” Misjonarzy Krwi Chrystusa - autora Tullio Veglianti CPPS pt. „Krew Chrystusa- codzienne rozważania na lipiec”.  Od miesiąca sierpnia modlitwy będą kontynuowane we wtorki i czwartki każdego tygodnia.

Podsumowaniem tego co staramy się robić niech będą słowa naszego patrona św. Kaspra

„ Cnoty nie nabywa się w jeden dzień. Kto kroczy, czasem poślizgnie się, lecz szybko powstaje, by kontynuować swą podróż. Bóg widzi, że my naprawdę pragniemy Go kochać i wiernie Mu służyć.” ( z listu nr 1918)

zdjęcia:

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
04.06.2023
 [aktualizacja: 20.02.2023]
Na rok 2023

katechumenat