Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

15 lat temu arcybiskup Alfons Nossol konsekrował nasz kościół!

Kamienie wmurowane w ściany kościoła zwane „zacheuszkami”, ozdobione kwiatami i płonącym światłem, przypominają o naszym małym jubileuszu 21.10.2006 – 21.10.2021. Pomimo wspomnienia 15 rocznicy poświęcenia kościoła myślą sięgamy jednak do samych początków, które miały miejsce 35 lata temu. Każda, również i ta rocznica, jest okazją, aby dziękować Bogu za Parafię, za kościół i za wszystkich, którzy ofiarą swojego życia:  modlitwą, pracą, ofiarą pieniężną tworzyli i tworzą to Boże Dzieło. Kierujemy do nich słowa podziękowań i włączamy wszystkich w intencję dziękczynnej mszy świętej. Wspominamy również wszystkich zmarłych Dobrodziejów kościoła i Parafii, którzy odeszli do Domu Pana. Dziękujemy im naszą pamięcią modlitewną i wielokrotnie to będziemy czynili w dni listopadowe.  Zawierzamy Opatrzności Bożej wszystko co niesie dzisiejszy dzień i prosimy o Światło Ducha Świętego na drogi wiary dla młodego pokolenia, które już w tej świątyni było chrzczone, przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęło Sakrament Bierzmowania. Oby idąc przez życie w Świetle Ducha Świętego korzystało z świętości tego miejsca i przejęło odpowiedzialność za to Wiekopomne Dzieło.

Pod zdjęciami z dzisiejszej uroczystości możemy również powrócić do tej wiekopomnej chwili poprzez obejrzenie filmu z tej uroczystości oraz zdjęć z tamtego czasu.

zdjęcia: Daniel Kubny


ZOBACZ ZDJĘCIA Z TEJ UROCZYSTOŚCI


UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA
KRÓLA WSZECHŚWIATA [aktualizacja: 03.10.2021]
Na rok 2021

katechumenat