Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Czuwanie dekanatu naszej młodzieży

Po dłuższym czasie nieobecności do naszego kościoła powróciły młodzieżowe czuwania modlitewne. Czas pandemii powywracał wiele spraw i wydarzeń do góry nogami. Należą też do nich młodzieżowe czuwania. Wraz z rozpoczęciem adwentu księża wikarzy z naszego miasta postanowili wrócić do takiej formy modlitwy. Na zaproszenie odpowiedzieli młodzi z okolicznych parafii. Przyszli ze swoimi duszpasterzami po to, aby choć na chwilę zatrzymać się nad sobą samym w Bożej obecności. Codzienna rutyna, obowiązki szkolne i inne aktywności sprawiają, że sprawy związane z wiarą można zepchnąć na dalszy plan. Czuwanie modlitewne jest okazją do tego, żeby wzmocnić swoją wieź z Panem Bogiem, tym bardziej w adwentowym czasie, kiedy przygotowujemy się do tak ważnych świąt. W programie czuwania nie zabrakło konferencji, którą wygłosił o. Dawid Stefaniszyn OMI. Był też czas na cichą modlitwę oraz wspólny śpiew, który pięknie przygotowała nasza parafialna schola. Chcemy, żeby czuwania młodzieżowe na stałe wpisały się kalendarz parafii naszego miasta, dlatego już dziś zapraszamy na kolejne nabożeństwo, tym razem do parafii św. Eugeniusza de Mazenoda. O szczegółach będziemy informowali na bieżąco.

Posłuchaj konferencji i naszego parafialnego zespołu

zdjęcia: Daniel Kubny

II NIEDZIELA ADWENTU
04.12.2022


ZOBACZ MATERIAŁY DUSZPASTERSKIE
DLA RODZIN


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 02.10.2022]
Na rok 2022

katechumenat