Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Światło Betlejemskie zagościło w naszej parafii

Światło Nadziei to tegoroczne hasło niesionego przez skautów na całym świecie Betlejemskiego Światła Pokoju. W dzisiejszą czwartą niedzielę adwentu nasi harcerze podczas Mszy Świętej w intencji Zuchów, Harcerzy i Instruktorów z Hufca ZHP Kędzierzyn - Koźle uroczyście zapalili świece na ołtarzu oraz na wieńcu adwentowym od przyniesionego przez nich Światła Betlejemskiego. Ksiądz Proboszcz w słowie wstępnym nawiązał do przyniesionego Światła Betlejemskiego przez harcerzy, które można posłuchać poniżej. Muzyczną oprawą zajęła się p. Agata Seidel wraz ze swoim zespołem. Po Mszy Świętej harcerze oraz inne osoby zgromadzone wokół ogniska, rozpalonego od Światła Betlejemskiego, śpiewali różne pieśni, a chętni mogli zabrać Światełko Betlejemskie wprost do swoich domostw.

W Polsce Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 r. przekazują harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego. Harcerze niosą lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów – do wszystkich tych, którzy chcą je przyjąć. Światło jest symbolem pojednania między narodami, a celem akcji jest dzielenie się radosną nowiną i krzewienie największych uniwersalnych wartości braterstwa i pokoju.

 

zdjęcia: Daniel Kubny

II NIEDZIELA ADWENTU
04.12.2022


ZOBACZ MATERIAŁY DUSZPASTERSKIE
DLA RODZIN


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 02.10.2022]
Na rok 2022

katechumenat