Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Pogrzeb ks. Michała Ślęczka - proboszcza parafii w Głubczycach

Ksiądz Michał Ślęczek prawie 40 lat swojego życia i kapłańskiej posługi ofiarował Bogu służąc Ludowi Bożemu w Głubczycach od 27.09.1982 do dnia śmierci – 6.05.2022.

11 maja 2022 w czasie pogrzebu został złożony hołd Pasterzowi, którego nazwano w czasie liturgii „Patriarchą Ziemi Głubczyckiej”. Hołdem był liczny udział Wiernych, procesja żałobna przez miasto i ten hołd został wypowiedziany w kościele przez przedstawicieli: Rady Parafialnej, kapłanów dekanatu, przez Wyższe Seminarium Duchowne, przez Burmistrza Miasta i Starostę Powiatu, przez Wspólnoty Parafialne, Ministrantów i kapłanów pochodzących w głubczyckiej parafii oraz przez biskupów: Ordynariusza Andrzeja Czaję i rówieśnika w kapłaństwie księdza biskupa Pawła Stobrawę.

Biskup Ordynariusz pod koniec liturgii poprosił wszystkich, abyśmy uwielbili Boga i dziękowali za życie i posługę kapłańską Proboszcza ks. Michała i wyśpiewali wraz Chórem Liceum Ogólnokształcącego „Ciebie Boże wielbimy”.. Przejmującym był śpiew, a zarazem jak bardzo chwalebny…

W czasie liturgii wypowiedziano kilka razy słowa: „odszedł od nas Pasterz”.

Trumnę z kościoła wynieśli byli ministranci, których prowadził przez długie lata ksiądz Michał i oni szli przy trumnie Swojego Proboszcza przez całą trasę konduktu.

Po złożeniu trumny przedstawiciel Rady Parafialnej wysypał na trumnę ziemię z grobów Rodziców księdza Michała i brata księdza Jacka Ślęczka.

Naszą Wspólnotę reprezentował Parafialny Poczet Sztandarowy. To był nasz wyraz wdzięczności za wieloraką pomoc w budowie kościoła i w tworzeniu się Piastowskiej Wspólnoty.

Ksiądz Michał Ślęczek został złożony w grobie swojego poprzednika księdza Franciszka Kalisza, który był Proboszczem Głubczyckim w latach 1959 – 1982 i od tej pory grób ten będzie zawierał historię życia Dwóch Proboszczów obejmujący okres 63 lat. Na klepsydrze obwieszczającej śmierci i uroczystości znalazły się słowa:
„…odszedł Kapłan wielkiej wiary, oddany sługa, wychowawca młodzieży, gorący patriota, człowiek wielkiej kultury, dobry gospodarz i organizator”.

Niech Bóg obdarzy księdza Michała udziałem w Chwale Świętych Kapłanów!

zdjęcia: ks. Marcin Pilch

V NIEDZIELA WIELKANOCY
15.05.2022