Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Kolędy w wykonaniu naszego chóru Sursum Corda

W ramach dzisiejszych nieszpór, 22 stycznia, gościliśmy nasz parafialny chór Sursum Corda, który wykonał dla wiernych aranżacje mniej lub bardziej znanych kolęd. Poprzez śpiew możemy wyrażać swoje uczucia, emocje, a także przekonania i prawdy, w które wierzymy wyznajemy. Dzięki muzyce wyrażamy przepiękne prawdy i dogmaty naszej katolickiej wiary. Także faktu o narodzinach naszego Pana, Jezusa Chrystusa.

Serdeczne Bóg zapłać Chórowi parafialnego pani dyrygent za piękny śpiew przywołanie jeszcze raz w naszych myślach tego wielkiego wydarzenia, jakim było Boże Narodzenie. Jak dusza potrzebuje ciała, tak liturgia potrzebuje muzyki. Nieraz przepięknie towarzyszycie swoimi głosami, zaangażowaniem i czasem, przeżywając liturgię. Czynność liturgiczna przybiera godniejszą postać, gdy służba Boża odbywa się uroczyście ze śpiewem.

Serdeczne podziękowania składam w imieniu ks. Proboszcza za zaangażowanie, piękny śpiew, a także za reprezentowanie naszej parafii także poza jej granicami, na różnych wyjazdach. Serdeczne Bóg zapłać!!!

zdjęcia: Daniel Kubny

Poniżej możemy pooglądać fragmenty koncertu dzięki udostępnionym nagraniom wideo p. Norberta

2023 roraty


I NIEDZIELA W ADWENCIE
03.12.2023ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.09.2023]
Na rok 2023

katechumenat