Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2 | 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Nocne czuwanie Wspólnoty Krwi Chrystusa na Jasnej Górze 09-10.12.2017

Tradycyjnie, jak co roku w miesiącu grudniu nasza parafialna Wspólnota Krwi Chrystusa wzięła udział w nocnym czuwaniu na Jasnej Górze. Tak już jest od 26 lat tj. od chwili zorganizowanej pierwszej ogólnopolskiej pielgrzymki WKC. Gromadzimy się tam, aby przez Maryję, naszą Matkę i Królową Przenajdroższej Krwi podziękować za wszystko Bogu .


Wcześniej zawsze odwiedzamy sanktuarium Krwi Chrystusa, gdzie każdy otrzymuje indywidualne błogosławieństwo relikwiami Krwi Chrystusa.
W tym roku modlitwa na Jasnej Górze przebiegała pod hasłem „ Maryja wzorem w historii Polski i świata”. Rozpoczęła się Apelem Jasnogórskim prowadzonym przez ks. Bogusława Witkowskiego, misjonarza Krwi Chrystusa, odpowiedzialnego za całą Wspólnotę Krwi Chrystusa w Polsce.
Po udzieleniu błogosławieństwa przez Arcybiskupa Metropolitę dr Wacława Depo , powitaniu przez Radę Krajową WKC i wygłoszeniu konferencji przez ks. Andrzej Szymańskiego CPPS- Moderatora Podregionu Swarzewskiego kolejno podejmowały prowadzenie czuwania grupy z poszczególnych podregionów. Nasz podregion częstochowski rozpoczął modlitwy o 22oo nawiązując do tematu 300- lecia koronacji cudownego obrazu MB. Następnie podregion swarzewski przedstawił bliski im temat 140-lecie objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie. O północy przewodniczył uroczystej Eucharystii i wygłosił homilię Ks. bp. Andrzej Przybylski biskup pomocniczy Archidiecezji Częstochowskiej. Mówił o trosce o dom, najpierw ten nasz własny tj. nasze wnętrze, potem rodzinny dom, potem wspólnotowy. Nasza troska, nasze czuwanie nad domem powinno być coraz większe, a wzorem dla nas jest Maryja, która uczy tej troskliwości i prowadzi do Jezusa, abyśmy stawali się dziećmi Bożymi.
Dalszą część czuwania, po Mszy św. poprowadziła młodzież modląc się programem słowno-muzycznym w odniesieniu do Matki Przenajdroższej Krwi Chrystusa, potem podregion ożarowski omówił 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Ostatnia godzina czuwania tematycznie związana była ze 100-leciem odzyskania objawień MB w Fatimie ( podregion zamojski). Całość czuwania przeplatana była składanymi świadectwami przez różne osoby, które doznały szczególnych łask Matki Bożej.
Czuwanie skończyło się o godzinie 4-tej rano błogosławieństwem i rozdaniem opłatka.
Wszyscy wracaliśmy pełni wrażeń do swoich domów z przeżycia adwentowego spotkania z Jasnogórską Panią i ludźmi, którzy są dla nas bliscy, gdyż łączy nas Maryja i jej syn, a trudy pielgrzymowania i czuwania całą noc nie są wcale takie straszne, bo rekompensują je doznane przeżycia duchowe, dlatego zachęcamy każdego kto tylko ma możliwość do takiego chwilowego zatrzymania się nad codziennymi sprawami i obowiązkami, a wyciszenia się i rozmodlenia właśnie na takim wspólnym czuwaniu.
Błogosławiona Krew Jezusowa!

zdjęcia: Katarzyna Zaluza
Marek Kępiński

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

XXVIII Niedziela Zwykła
2018.10.14

CZYTAJ CAŁY LIST EPISKOPATU


 

[aktualizacja: 30.09.2018]
katechumenat
Parafia z "lotu ptaka"