Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2 | 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Idą święta...

"... ważne jest to wszystko co od wielu pokoleń pomaga nam ukształtować wyjątkową atmosferę tych świąt: so¬lidniejsze zakupy i sprzątanie mieszkania czy domu, przyozdobienie choinki, przy¬gotowanie dekoracji, prezentów, świątecznych potraw. Przygotowań jest naprawdę dużo i zwykle zaczyna brakować czasu, a wówczas w kolejkach sklepowych i ulicz¬nych korkach może pojawić się poirytowanie i nietrudno wtedy o złe myśli, słowa, a nawet uczynki. Można zasmucić najbliższych, obrazić bliźniego i zapomnieć o Panu Bogu. Dlatego wskazany jest dystans wobec tego, co stanowi jedynie oprawę świąt i potrzeba świadomego uznania oraz określenia tego, co jest ważne, a co najważniejsze..." tak napisał Biskup Opolski w liście pasterskim. Niech kilka zdjęć zobrazuje przedświąteczne wysiłki, które każdego roku mają miejsce w kościele. Dziękuję wszystkim, którzy w te wysiłki włączyli się swoją pomocą.
Ostatnie roraty są również okazją do podziękowań rodzinom, które podjęły trud adwentowej modlitwy, zwłaszcza tej porannej o godz.6.30. Kochani rodzice, babcie dziadkowie dziękujemy i niech owoc czasu adwentu będzie obfity.

 


Montowanie i strojenie choinek

Msza Święta roratnia godz. 6:30

Msza Święta roratnia wieczorna

zdjęcia: Kazimiera Stelmach
Dominika Jasińska
Daniel Kubny

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

XXVIII Niedziela Zwykła
2018.10.14

CZYTAJ CAŁY LIST EPISKOPATU


 

[aktualizacja: 30.09.2018]
katechumenat
Parafia z "lotu ptaka"