Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2 | 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Święta z Muzyką

Każdy z nas zna Młodzieżową Orkiestrę Dętą Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu. To jedna z naszych miejskich wizytówek. Grają przy różnych uroczystościach, koncertują często poza granicami Polski. W naszej świątyni gościliśmy ich 4.02.2018 po raz pierwszy! Kolędy i melodie świąteczne znane w świecie usłyszeliśmy w pięknym wykonaniu w niedzielne popołudnie. Rej wodził dyrygent orkiestry pan Krzysztof Ligenza, prowadząc bardzo ciekawie koncert, zachęcając często uczestników do włączenia się w śpiew kolęd. Był to czas, który można nazwać nabożeństwem pożegnaniem szopki". Pani Maryla, znająca orkiestrę od długich lat, po koncercie stwierdziła: "ale ja tu już nikogo nie znam". 

Posłuchaj zarejestrowany koncert orkiestry dętej

Młodzieżowa orkiestra tworzy się z przychodzących do szkoły uczniów, którzy już po czterech latach odchodzą ze szkoły i z orkiestry. I ciągle trzeba szukać, ćwiczyć, aby był zespół. Taką orkiestrę tworzą młodzi, którzy coś więcej chcą osiągnąć. I szczęściem jest, że mają pana Krzysztofa i nauczycieli poszczególnych sekcji. Dziękujemy i życzymy wiele sił i wewnętrznej radości oraz zadowolenia z tego co tworzycie! I tak trwajcie Drodzy Młodzi i bądźcie piękną wizytówką oraz podpowiedzią dla wielu rówieśników, którzy ciągle nie potrafią uwierzyć, że można piąć się i osiągać wyższe poziomy wiary, miłości i dobra. proboszcz - ks. Edward PS. i jeszcze jeden obrazek: po koncercie podchodzi do dyrygenta Pani pytając: gdzie was można spotkać w najbliższym czasie? na co pan Krzysztof odpowiedział: zapraszam do Dortmundu lub do Kolonii. Warto wejść na stronę internetową i zobaczyć mapę wyjazdów i kalendarz występów Orkiestry.

zdjęcia: Daniel Kubny

VI Niedziela Zwykła
2019.02.17 

[aktualizacja: 17.01.2019]
katechumenat
Parafia z "lotu ptaka"