Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2 | 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Środa Popielcowa - Rozpoczęcie odnowienia Misji Świętych

Środa Popielcowa rozpoczyna okres czterdziestodniowego przygotowania do największej chrześcijańskiej uroczystości - Świąt Paschalnych. Sam zwyczaj posypywania głów popiołem na znak żałoby i pokuty, celebrowany w Środę Popielcową, znany jest w wielu kulturach i tradycjach, m.in. w starożytnym Egipcie, w Arabii i w Grecji. W liturgii pojawił się on w VIII w. Popiół do posypywania głów wiernych ma pochodzić z palm poświęconych w Niedzielę Palmową poprzedniego roku. W Środę Popielcową obowiązuje chrześcijanina powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych, gdy ukończył on 14 rok życia.

W ten też dzień w naszej parafii rozpoczęły się rekolekcje, które zarazem są odnowieniem Misji Świętych. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych do uczestnictwa w tych dniach w Eucharystii i nabożeństwach - kliknij by zobaczyć plan odnowienia Misji Świętych.

fragmenty Mszy Świętej oraz nauka głoszona przez musjonarza

 

zdjęcia: Daniel Kubny

Uroczystość Chrztu Pańskiego
2019.01.13

CZYTAJ CAŁY LIST 

[aktualizacja: 30.09.2018]
katechumenat
Parafia z "lotu ptaka"