Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2 | 47-232 Kędzierzyn-Koźle

50-lecie Szkoły Podstawowej nr 9

11 maja obchodziliśmy wspaniały Złoty Jubileusz naszej Szkoły Podstawowej nr 9 w Kędzierzynie Koźlu. Braliśmy udział we wspaniałej Gali z okazji 50-lecia "dziewiątki", która została przygotowana przez nasze wspaniałe nauczycielki i koleżanki przy udziale blisko 150 uczniów naszej szkoły. Coś wspaniałego! Popołudniu czekało na nas wiele sportowych atrakcji a wieczorem spotkaliśmy się w naszym kościele na uroczystej Mszy świętej, dziękując Bogu za 50 lat naszej szkoły, polecając dobremu Bogu wszystkich uczniów, absolwentów, pracowników i nauczycieli. Świętując 50-lecie naszej "dziewiątki" możemy sobie wyobrazić setki a nawet tysiące uczniów, którzy uczęszczali do tej szkoły. Myślimy o nauczycielach i wychowawcach, którzy tu pracowali. Także o tych, którzy odeszli już do Pana. Nie jesteśmy w stanie policzyć wszystkich godzin lekcyjnych i przerw, konferencji, wywiadówek i wszystkich innych spotkań, których często nie widać... W ciągu tego czasu zmieniał się wystrój klas szkolnych, kształt ławek, zmieniały się przybory szkolne. Zmieniali się uczniowie, nauczyciele, pracownicy, systemy. Bardzo interesujące było poznanie szkolnych kronik i albumów, ludzi którzy kształtowali oblicze tego miasta, swoich społeczności i rodzin. Na pewno w tej szkole uczyło się wielu przyszłych profesorów, kapłanów, inżynierów, fachowców, sportowców a przede wszystkim wspaniałych ludzi, matek, ojców.

Posłuchaj fragmentów wypowiedzi ze Mszy Świętej na 50-lecie istnienia Szkoły Podstawowej nr 9

Jako katecheta "dziewiątki", chciałbym z całego serca tego życzyć: naszemu Panu Dyrektorowi i wspaniałemu Gronu Pedagogicznemu, wszystkim pracownikom i pomocnikom, którzy dzień w dzień, poświęcają wszystkie swoje siły i umiejętności, by Chrystus – Dobry Nauczyciel pomagał nam samym stawać się sobą przez to, czemu się poświęcamy i by pomagał stawać się sobą tym, dla których codziennie poświęcamy wszystkie swoje siły, czyli naszym uczniom. Niech będzie uwielbiony Bóg za dobro, jakie nasza szkoła wypracowała w ciągu tych 50 lat. Niech będzie Bóg uwielbiony w tych, którzy dzisiaj kształtują oblicze naszej szkoły i to niepowtarzalne oblicze każdego wychowanka. A ja ze strony naszej Parafii chcę podziękować Panu Dyrektorowi i wszystkim współpracownikom za świetną współpracę. Dziękuję także tym, którzy włączyli się w piękno naszej szkolnej jubileuszowej liturgii. Serdeczne Bóg zapłać!

zdjęcia: Adam Graczyk

II Niedziela Wielkiego Postu
2019.03.17 

[aktualizacja: 17.01.2019]
katechumenat
Parafia z "lotu ptaka"