Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2 | 47-232 Kędzierzyn-Koźle

32 procesja Bożego Ciała w naszej Wspólnocie (1986-2018)

Boże Ciało - tak tradycyjnie nazywamy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W roku obecnym procesję Bożego Ciała przyjęło Osiedle Piastów. Wyruszyliśmy o 9.30 z kościoła, aby ulicą Bolesława Krzywoustego i Bolesława Śmiałego, aby dojść od 1 ołtarza. Tutaj modliliśmy się szczególnie w intencji tych, którzy ofiarują w swoim życiu wiele miłości, trudu, cierpienia i ożywieni Duchem Świętym pomnażają drogi wiary i miłości. Tę myśl podpowiedziała nam Wspólnota Krwi Chrystusa, która przygotowała ten ołtarz wraz z mieszkańcami bloku Mieszka I 5. Przy drugim ołtarzu najpierw polecaliśmy trud pracy każdego z nas, ponieważ ołtarz przygotowało Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy, ale modliliśmy się również o otwarcie serc na Ducha Świętego dla dzieci, młodzieży, nauczycieli i wychowawców, bo przecież otaczaliśmy nasze szkołę i gimnazjum. Następnie przeszliśmy przez boiska szkolne do osiedlowego amfiteatru, a tam Pan Jezus został zaproszony do stołu przez RODZINĘ... zobaczyliśmy mieszkanie, w którym kominek przypominał o cieple rodzinnym, zegar o przemijaniu pokoleń, wśród książek na półce były katolickie pozycje, na ścianie tradycyjny krzyż i obrazy rodzinne, kanapa, stół, krzesła, talerze, sztućce, chleb i przy stole zagościł Pan Jezus... wiele refleksji nasuwało się, ale ta najważniejsza, czy Pan Jezus ma w naszej rodzinie miejsce, czy stoi, puka i kołacze do nas... Dziękujemy Dzieciom Maryi, pani Mireli oraz ks.Michałowi za ten ołtarz i refleksje.

Posłuchaj Ewangelii oraz kazania głoszonego w dzisiejszą uroczystość.

Po dojściu do głównych schodów kościelnych zobaczyliśmy majestatyczny ołtarz, do którego prowadził piękny kolorowy, trocinowy dywan. Tutaj dziękowaliśmy za erygowaną 25 lat temu (1.10.1993) parafię pod wezwaniem Ducha Świętego i za 25 parafialną procesję. TE DEUM było wyjątkową modlitwą dziękczynienia. Bogu niech będą dzięki!
Dziękujemy tym, którzy na różny sposób włączyli się w przeżywanie uroczystości:
- tym którzy ofiarowali swój czas ustawiając i dekorując ołtarze.
- za przyniesione kwiaty na ołtarze i do sypania
- wszystkim uczestnikom Eucharystii i procesji
- dzieciom komunijnym i kochanym maluszkom sypiącym kwiaty
- rodzinom za udział w procesji razem z dziećmi
- pocztom sztandarowych
- Gronu Dzieci Maryi i opiekunom
- grupom parafialnym w zwłaszcza Wspólnocie Krwi Chrystusa, Katolickiemu Stowarzyszeniu Kolejarzy i Parafialnemu Klubowi Honorowych Dawców Krwi
- ministrantom i całej Służbie Liturgicznej
- Spółdzielni Mieszkaniowej za pięknie przygotowane trasy (jak co roku!)
Jeżeli Pan Bóg pozwoli, to w roku 2019 udamy się z procesją na Osiedle Powstańców Śląskich.
Dobrze, że są święta, które przybliżają potęgę wiary i poczucie Wspólnoty.
Spotkajmy się na codziennej procesji oktawy Bożego Ciała, a w czwartek 7 czerwca o godz.18.oo na jej zakończeniu.

zapraszam proboszcz ks.Edward

zdjęcia: Daniel Kubny

VI Niedziela Zwykła
2019.02.17 

[aktualizacja: 17.01.2019]
katechumenat
Parafia z "lotu ptaka"