Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2 | 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Pan Tadeusz wypełnił swój czas...

W wieczór uroczystości Bożego Ciała, po długiej chorobie zasnął w Panu Tadeusz Kucharski. Przez dwie kadencje Radny Miasta, w latach 1990-1994 wiceprezydent naszego miasta. Przewodniczący SOLIDARNOŚCI w Zakładach Chemicznych BLACHOWNIA.
Dla naszej Wspólnoty Parafialnej: zaangażowany wierny, a od czasu erygowania Parafii w 1993 roku Radny Rady Duszpasterskiej, przez 10 lat jej Przewodniczący. Od roku 1998 redagował "Gazetkę Parafialną", zajmował się obsługą fotograficzną uroczystości kościelnych, wymyślił i realizował "fotonowości", prowadził Kronikę Parafialną, archiwizację danych... Przez 27 lat Nadzwyczajny Szafarz Komunii świętej.

Nikt z nas nie wybrał sobie czasu, w którym przyszło nam przyjść na świat i nikt z nas nie zna dnia, w którym z tego świata odejdzie. Czas jaki otrzymujemy jest darem i wielką tajemnicą. Naszym zadanie jest ten czas dobrze wypełnić... Pan Tadeusz go dobrze wypełnił w gronie rodziny, na płaszczyźnie społecznej i w naszej parafii...
Uroczystości pogrzebowe z udziałem 11 księży związanych z naszą parafią, z udziałem pocztów sztandarowych SOLIDARNOŚCI i parafialnych, z udziałem wielu delegacji - w tym z Urzędu Miejskiego na czele z panią Prezydent Sabina Nowosielską, odbyły się w poniedziałek 4 czerwca. Dziękujemy wszystkim, którzy przyszli, aby złożyć dar modlitwy i podziękowania panu Tadeuszowi...

Posłuchaj kazania wygłoszonego przez ks. Proboszcza podczas Mszy Świętej pogrzebowej

zdjęcia: Agnieszka Kubny

VI Niedziela Zwykła
2019.02.17 

[aktualizacja: 17.01.2019]
katechumenat
Parafia z "lotu ptaka"