Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2 | 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Koniec roku szkolnego - czas wakacji

W dniu 22 czerwca br. została odprawiona Uroczysta Msza św. na zakończenie roku szkolnego 2017/2018. W czasie niej dziękowaliśmy Bogu za otrzymane łaski i prosiliśmy o obfite błogosławieństwo na czas wakacji. Eucharystii przewodniczył i Słowo Boże skierował do nas o. Mirosław. Na zakończenie tej celebracji dzieci, nauczyciele podziękowali księżom za włożony trud w katechizację i wychowanie.

Rozpoczął się czas wakacji, dlatego pamiętajmy, że to nie tylko czas rozrywki, ale również czas modlitwy i trwania przy Bogu. Wakacje to doskonały czas na test naszej wiary. W okresie wakacyjnym zauważamy wzmożony ruch turystyczny, w tym pielgrzymkowy. Wiele osób decyduje się na jedno dniową czy kilku dniową wyprawę do miejsc kultu religijnego, aby swój wypoczynek połączyć z odnową duchową. Wypoczywajmy mądrze, to znaczy tak, aby wypoczywając zawsze coś zyskać, a nigdy nie stracić. Aby wrócić do domu mocniejszym, a nie bardziej zmęczonym, sfrustrowanym.

 

zdjęcia: Adam Graczyk

VI Niedziela Zwykła
2019.02.17 

[aktualizacja: 17.01.2019]
katechumenat
Parafia z "lotu ptaka"