Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2 | 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Świętujemy srebrny jubileusz erygowania Parafii Ducha Świętego

Świętowanie z Biskupem Pawłem Stobrawą zbiegło się z czasem wizytacji kanonicznej w dekanacie Kędzierzyn. Biskup nawiedził wszystkie parafię i dlatego we mszy świętej kończącej wizytację wzięli udział wszyscy kapłani naszego dekanatu. W drzwiach kościoła przywitały Gościa kwiatami i - staropolskim zwyczajem chlebem i solą - Dzieci i Rada Duszpasterska.

Przy ołtarzu relację z życia parafialnego, z ostatnich 6 lat czyli od ostatniej wizytacji, przedstawili Przewodniczący Rady Duszpasterskiej Sławomir Borecki oraz proboszcz parafii. W imieniu parafii przekazaliśmy Biskupowi Pawłowi życzenia, z okazji obchodzonej w 2018 roku 45 rocznicy święceń kapłańskich i 15 rocznicy sakry biskupiej. Zapraszamy do wsłuchania się we fragmenty tej uroczystej Mszy Świętej.

 

W 1986 roku 4 maja po raz pierwszy została odprawiona msza święta na placu pod budowę kościoła. Od sierpnia 1986 roku rozpoczęło się systematyczne duszpasterstwo w kaplicy poskładanej z budowlanych baraków. Używaliśmy pieczątki "Duszpasterstwo przy Osiedlu Piastów".

Taki stan trwał do 1993 roku. Do tego czasu księża posługujący "na Piastach" byli nominalnie wikariuszami Parafii świętego Mikołaja.

01.10.1993 roku Ordynariusza Diecezji Opolskiej biskup Alfons Nossol erygował "Parafię Ducha Świętego". Z tą też chwilą Biskup Ordynariusz mianował pierwszego proboszcza ks. Edwarda Bogaczewicza oraz pierwszych wikariuszy ks. Andrzeja Plaskowskiego i ks. Karola Złotego.

Rok 2018 jest czasem jubileuszu 25 lecia erygowania naszej parafii.

Z tej też okazji:

a) niedzielę 23 września przeżyliśmy radosny FESTYN, który nazwaliśmy: "Srebrne wesele Rodziny Parafialnej".

b) z księdzem Biskupem Pawłem Stobrawą 3 października 2018 w czasie mszy świętej wyśpiewaliśmy dziękczynne TE DEUM.

c) w niedziele 21 października będziemy dziękowali Bogu za wszelkie łaski otrzymane przez pośrednictwo Matki Kościoła - śpiewając uroczyście "Akatyst o Najświętszej Maryi Pannie". Już dzisiaj zapraszamy 21.10.2018 na godz.16.00.

 

zdjęcia: Daniel Kubny

Uroczystość Najświętszej Trójcy
2019.06.16

ogloszeniaintencje
 

[aktualizacja: 17.01.2019]
katechumenat
Parafia z "lotu ptaka"