Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2 | 47-232 Kędzierzyn-Koźle

XVIII Dzień Papieski w naszej parafii

14 października obchodziliśmy w całym kraju XVIII Dzień Papieski, który w naszej parafii jest również dniem zbiórki dla stypendystów fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” prowadzonej po Mszach Świętych przez Szkolne Koło Caritas. Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego Promieniowanie Ojcostwa zachęca też do ponownego sięgnięcia do różnych tekstów św. Jana Pawła II, m. in. do homilii wygłoszonej w Kielcach 3 czerwca 1991 roku, czy dramatu Karola Wojtyły datowanego na 1964 rok pt. „Promieniowanie Ojcostwa”. W tym dniu również nasze grono ministrantów wraz ze swymi rodzicami i opiekunem rozprowadzali „papieskie kremówki”, które pomagają wesprzeć finansowo Liturgiczną Służbę Ołtarza podczas wyjazdów i innych imprez organizowanych dla ministrantów. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim wspierających naszą młodzież w parafii finansowo, a także duchowo poprzez modlitwę o dobry ich rozwój.

 

 

zdjęcia: Adam Graczyk
Mateusz Dżaluk

II Niedziela Wielkiego Postu
2019.03.17 

[aktualizacja: 17.01.2019]
katechumenat
Parafia z "lotu ptaka"