Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2 | 47-232 Kędzierzyn-Koźle

III Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Łagiewnik

Sobota 13 października 2018 roku odbyła się III Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium Świętego Jana Pawła II oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

Na pielgrzymkę wyruszyliśmy o godz. 6-tej rano grupą 17 osób. O godz. 9 -tej zgodnie z programem w Sanktuarium św. Jana Pawła II, po przywitaniu wszystkich pielgrzymów z całej Polski, rozpoczęło się nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II przy wystawionych relikwiach, którymi wcześniej uzyskaliśmy błogosławieństwo. Czterdziesta rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową była też okazją do zawierzenia Apostolatu Margaretka w Polsce opiece św. Jana Pawła II. Po czym w procesji z modlitwą różańcową w intencji Kościoła, o świętych kapłanów i nowe powołania, nastąpiło przejście do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Tam na początku uroczystości ks. Andrzej Kozakiewicz – kustosz sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Białymstoku, gdzie znajdują się relikwie błogosławionego ks. Michała Sopoćki wygłosił konferencję pt.: „Ksiądz Michał Sopoćko – wzór kapłańskiej świętości” . Centralnym punktem była o godzinie 12-tej uroczysta Eucharystia, której przewodniczył abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, który również wygłosił homilię. Oto słowa, które skierował do nas na koniec „Im więcej będzie waszej modlitwy, im więcej Margaretek tym silniejszy Kościół. Tym pewniejsza jego jedność. Tym większa świętość kapłanów. Tak wiele od was zależy” (całość homilii można wysłuchać na stronie https://www.youtube.com/watch?v=i4IOqmSwLkc ) We Mszy św. uczestniczyli również kustosz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach ks. prał. Franciszek Ślusarczyk; metropolita krakowski, bpa Jan Zając ; ks. Bogusław Nagel krajowy opiekun Apostolatu Margaretka oraz ok. 40 księży z różnych stron Polski. Po Mszy św. nastąpiło uroczyste przekazanie przez ks. Andrzeja Kozakiewicza relikwii bł. księdza Michała Sopoćki dla Apostolatu Margaretka. W podzięce został wręczony modlitewny prezent- „ Margaretki” dla abp Marka Jędraszewskiego i ks. Andrzeja Kozakiewicza. Osoby podejmujące modlitwę złożyły uroczyste przyrzeczenie. Po wszystkich uroczystościach każdy mógł indywidualnie podejść i uczcić relikwie bł. ks. Michała.
Był też czas na nawiedzenie kaplicy wieczystej adoracji w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz kaplicy z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny. Pielgrzymkę zakończyła modlitwa w Godzinie Miłosierdzia (15.00) i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
Oto jest kolejny dzień, który dał nam PAN . Bogu niech będą za to dzięki!

zdjęcia: Agnieszka Olczak,
Tadeusz Sternik,
Katarzyna Zaluza

II Niedziela Wielkiego Postu
2019.03.17 

[aktualizacja: 17.01.2019]
katechumenat
Parafia z "lotu ptaka"