Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2 | 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Akatyst ku czci Najświętszej Maryi Panny

W dwunastą rocznicę poświęcenia naszej świątyni parafialnej, chór "Sursum Corda" przewodniczył popołudniowemu nabożeństwu w niedzielę o godz. 16:00, na którym odśpiewaliśmy Akatyst ku czci Najświętszej Maryi Panny. Wielu wiernych włączyło się w ten piękny śpiew. Było to możliwe dzięki tekstom, które rozdali ministranci. Śpiew chwalący Tą, która ogarnia Nieogarnionego, czy też jest raną bolesną zadaną demonom, wypełnił nasz Kościół. Przepiękna Ikona Jasnogórska była w tej godzinie wyeksponowana i przystrojona tak, by każdy wierny mógł prócz chwalenia Maryi śpiewem, także kontemplować Jej oblicze. Całość nabożeństwa zakończył śpiew naszego parafialnego hymnu, Maria Regina Mundi. Ostatnim wykonanym utworem była pieśń "Aniele Boży".

 

Akatyst, ma dwa znaczenia: – w szerszym oznacza nabożeństwo składające się z pieśni pochwalnych, modlitw ku czci Chrystusa, Najświętszej Maryi Panny i świętych, odmawianych lub śpiewanych na stojąco. – w znaczeniu węższym hymn ku czci Najświętszej Maryi Panny śpiewany stojąco. Poniżej możemy wsłuchać się w całe te nabożeństwo.

zdjęcia: Daniel Kubny

V Niedziela Wielkanocy
2019.05.19

ogloszeniaintencje

 

[aktualizacja: 17.01.2019]
katechumenat
Parafia z "lotu ptaka"