Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2 | 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Niepodległa od 100 lat...

Jak długa i szeroka Polska, wszędzie tam gdzie mieszkają Rodacy 11 listopada świętujemy! W tym roku wielkie koncerty, wspólne śpiewanie hymnu, podniosła atmosfera... cieszymy się wolnością. W naszym mieście główne uroczystości odbyły się w Koźlu i związane były z odsłonięciem pomnika Józefa Piłsudskiego. W naszym Piastowskim środowisku w piątek odbyła się piękna akademia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 19. Radosny śpiew dzieci, recytacje, cała sala wypełniona odświętnie ubranymi dziećmi. Dzieci jak i ich Nauczyciele mieli biało-czerwone kotyliony. Akademia zakończyła się nietypowo - rodzice upiekli i wwieźli na salę tort i nie obyło się bez konfetti i następnych "100 lat" dla Polski! Jak zawsze w akademii wzięli udział Kombatanci, Sybiracy, Rodzina Katyńska i zawsze są bardzo wdzięczni pani Dyrektor za "ocalenie od zapomnienia".


Drugim akcentem było sobotnie "spotkanie ze świętym Marcinem" na naszym placu kościelnym, co można prześledzić we wcześniejszym artykule. Niedziela 11 listopada to akcja "rogaliki świętego Marcina", którą przeprowadził ksiądz Łukasz, pani Mirela oraz Dzieci Maryi i Ministranci. Niestety bardzo szybko rogalików zabrakło. Panie ze Wspólnoty Modlitewnej Krwi Chrystusa wykonały biało-czerwone różańce i po porannych mszach świętych rozdawały je prosząc, aby chociaż czasami pomodlić się w intencji Ojczyzny.
Główna msza święta ofiarowana w intencji Ojczyzny zgromadziła wielu wiernych, a rozpoczęła się śpiewem "GAUDE MATER" w wykonaniu naszego chór parafialnego "Sursum Corda". Poczty sztandarowe, duże grono LSO, a mszy świętej przewodniczył ksiądz Łukasz Klęczar. Po mszy świętej spotkaliśmy się przy "Kamieniach Pamięci", aby wspólnie zaśpiewać "Jeszcze Polska nie zginęła...", odmówiliśmy "Modlitwę za Ojczyznę" z pozwoleniem do druku kardynała A. Dunajewskiego z 20.02.1891, i jeszcze "Boże coś Polskę.." i "Oto jest dzień, który dał nam Pan, radujmy się i weselmy się nim". Bogu niech będą dzięki za - od 100 lat Niepodległą.

zdjęcia: ks. Proboszcz
Daniel Kubny

Niedziela Wielkanocna - "Rezurekcja" fragmenty
2019.04.21

Poniedziałek Wielkanocny
2019.04.22

ogloszeniaintencje
 

[aktualizacja: 17.01.2019]
katechumenat
Parafia z "lotu ptaka"