Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2 | 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Święto Krwiodawców

18 listopada, z okazji przypadających Dni Honorowego Krwiodawstwa, odbyło się XIX Spotkanie Krwiodawców województwa opolskiego. Centralnym punktem obchodów była uroczysta msza św. koncelebrowana przez diecezjalnego kapelana krwiodawców księdza Wojciecha Modelskiego, księdza proboszcza i księdza Łukasza Klęczara. Eucharystia sprawowana była w intencji krwiodawców i ich rodzin, pracowników i wolontariuszy krwiodawstwa i za krwiodawców, którzy odeszli do Pana. W oprawę liturgiczną Eucharystii, jak co roku, zaangażowali się krwiodawcy z Parafialnego Klubu HDK. We mszy świętej wzięły udział poczty sztandarowe z Parafialnego Klubu HDK PCK w Kędzierzynie-Koźlu, z Klubu HDK PCK w Byczynie, z PCK w Kędzierzynie-Koźlu. Były obecne również delegacje Zarządu Okręgowego PCK w Opolu na czele z panią Prezes Elwirą Bury, delegacje z Klubu HDK PCK w Krapkowicach, z Klubu HDK PCK w Polskiej Cerekwi, z Klubu HDK PCK w Strzelcach Opolskich, z Klubu HDK PCK „Kofama” Kędzierzyn-Koźle, z Klubu „Stoczniowiec” z Kędzierzyna–Koźla, z Klubu HDK „Śródmieście” oraz Klubu HDK PCK w Byczynie. Swoją obecnością zaszczycili nas również członkowie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Opola i Raciborza oraz inni, nie zrzeszeni Honorowi Dawcy Krwi i wolontariusze.

Po mszy świętej, jak zawsze, do wiernych przemówiła pani Elwira i nastąpiła bardzo miła chwila mianowicie - medalem "60-lecia PCK" w dowód wdzięczności za propagowanie od 20 lat idei krwiodawstwa została uhonorowana nasza Parafia. W oprawę uroczystości włączyła się orkiestra, która przywitała wiernych przed msza świętą na placu, ubogaciła liturgię i radośnie zagrała w "domu parafialnym" w czasie skromnego poczęstunku. Serdeczne podziękowania dla krwiodawców przekazała pani Starosta Małgorzata Tudaj oraz Przewodniczący Rady Miasta pan Zbigniew Romanowicz, który przekazał pozdrowienia i podziękowania od pani Prezydent. Po mszach świętych przed kościołem klubowi krwiodawcy prowadzili kwestę na działalność parafialnego klubu, w którą włączyło się wielu parafian. W domu parafialnym dla wszystkich krwiodawców i gości został przygotowany poczęstunek. Była to okazja do przyjacielskich rozmów i świętowania przy pieczonych kiełbaskach i wspaniałych ciastach, upieczonych przez nasze niezastąpione Panie. W ambulansie miała miejsce również 5 niedzielna akcja poboru krwi. Krew w tym dniu oddało 19 osób. Parafialny Klub Honorowych Dawców Krwi składa ogromne podziękowania księżom, wszystkim przybyłym gościom, pocztom sztandarowym i delegacjom, bez których uboga byłaby oprawa uroczystości. Krwiodawcy serdecznie dziękują wszystkim ludziom o wielkich sercach, którzy wsparli kwestę na działalność klubu. Dzięki zgromadzonym środkom Klub będzie mógł działać i dalej propagować, tak wielce szlachetną, ideę honorowego krwiodawstwa. Słowa ogromnych podziękowań należą się wszystkim, którzy w tym dniu honorowo oddali krew. Wreszcie ogromne, z serca płynące podziękowania kierowane są w stronę wszystkich, którzy zorganizowali poczęstunek dla gości. Panie, które upiekły ciasta i pomagały przy całej obsłudze stołów - jak zawsze - okazały się niezastąpione. Parafialny Klub Honorowych Dawców Krwi serdecznie dziękuje za całe dobro tego dnia!

W imieniu Parafialnego Klubu HDK PCK - Prezes Mieczysław Ferdzyn.

 

zdjęcia: Daniel Kubny
Paweł Wójtowicz

Niedziela Wielkanocna - "Rezurekcja" fragmenty
2019.04.21

Poniedziałek Wielkanocny
2019.04.22

ogloszeniaintencje
 

[aktualizacja: 17.01.2019]
katechumenat
Parafia z "lotu ptaka"