Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2 | 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Jubileusz 20 lecia DDzP "WRZOS".

Dom Dziennego Pobytu WRZOS świętował 20 rocznicę powstania. Dla wszystkich, którzy byli podopiecznymi DDzP, ale i dla młodych, którzy jako wolontariusze przy wielu okazjach pomagają w różnych sprawach - to miejsce jest szczególne. Jest to miejsce serdeczne, ciepłe, bogate w doświadczenia Seniorów, którzy się nimi chętnie dzielą, przyjazne, stwarzające atmosferę rodzinną... Gdy do tego dodać serdeczne Kierownictwo, oddanych Pracowników, doświadczonych Mistrzów Kuchni - to nikt się dziwił nie będzie, że 20 rocznica obchodzona była tak hucznie. Uroczysta msza święta w kościele w piątek 23.11.2018, następnie Akademia, w której wzięli udział Goście na czele z panią Prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabiną Nowosielska i wiceprezydentem Wojciechem Jagiełłą. Prezentacja multimedialna pani Ani, na bazie 36 zdjęć, przedstawiła zmieniający się w ciągu 20 lat DDzP. Uroczystość zakończyła się podziałem okolicznościowego tortu. Był smaczny! Niedziela Chrystusa Króla zgromadziła w kościele na Piastach o godz.16.30 Podopiecznych, Pracowników, miłych Gości i wielu Wiernych na koncercie Orkiestry Dętej z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej pod kierownictwem niezastąpionego Krzysztofa Ligenzy. Cieszyliśmy się tym niedzielnym, radosnym występem.

posłuchaj kazania i kilku słów na koniec Mszy Świętej


W imieniu wszystkich Wiernych Parafii Piastowskiej - Kierownictwu i Podopiecznym DDzP życzymy wiele siły ducha, zdrowia, wsparcia wszystkich tych, którzy powinni wspierać, oddanych wolontariuszy i dalszego tak pięknego funkcjonowania.
"I ja tam byłem..." - ksiądz proboszcz, uczestnik powyższych wydarzeń. Szczęść Boże


Dom Dziennego Pobytu Nr 4 "Wrzos" powstał 24 listopada 1998 roku w budynku Żłobka Nr 10. Od samego początku towarzyszył nam Ksiądz Edward Bogaczewicz - Proboszcz Parafii Ducha Św. , który wspierał nas zawsze przy naszych uroczystościach i ważnych wydarzeniach. Placówka rozpoczynając swoją działalność obejmowała opieką 30 podopiecznych, obecnie jest 117 osób. Na terenie placówki odbywają się różne formy zajęć: gimnastyka seniora, zajęcia plastyczne, zajęcia śpiewu, lektorat języka niemieckiego oraz zabawy taneczne, pogodne popołudnia, grille itp. Chętnie współpracujemy z dziećmi i młodzieżą. Realizujemy obecnie program "Od garnuszka do serduszka" z Domem Dziecka, w ramach którego seniorzy wspólnie gotują z dziećmi i tworzą się więzi na zasadzie babcia/dziadek - wnuk/wnuczka. Również nasi podopieczni chętnie biorą udział w imprezach organizowanych przez inne instytucje: Dzień Dobrych Uczynków w Zdzieszowicach organizowany przez młodzież szkolną, Gminny Dzień Seniora w Zdzieszowicach, Olimpiady Sportowe w Zdzieszowicach i Opolu, Jarmark Świąteczny w naszym mieście oraz wiele innych.

Pani Alicja Krajczyk - kierownik placówki

zdjęcia: Adam Graczyk
Sebastian Kubny

Niedziela Wielkanocna - "Rezurekcja" fragmenty
2019.04.21

Poniedziałek Wielkanocny
2019.04.22

ogloszeniaintencje
 

[aktualizacja: 17.01.2019]
katechumenat
Parafia z "lotu ptaka"