Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2 | 47-232 Kędzierzyn-Koźle

„Oto ja, służebnica Pańska”

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny do grona Dzieci Maryi dołączyło 6 wspaniałych dziewczyn. W uroczystościach wzięło udział całe Grono Dzieci Maryi – piękne dziewczęta. Piękne, bo „pachnące” wonią Matki Bożej. Dziewczęta, które chcące naśladować Maryję i Jej ciche, pokorne życie.
Marianki przygotowały liturgię słowa oraz niosły dary ofiarne. Po kazaniu i wyznaniu wiary kandydatki składały pierwszy raz przyrzeczenia – wyraziły chęć naśladowania Matki Bożej w Jej cnotach. Następnie cała Wspólnota Dzieci Maryi odnowiła swoje przyrzeczenia.

Kiedy dziewczęta otrzymały medaliki, wybrzmiał Akt ofiarowania się Matce Bożej – modlitwę poprowadziła najstarsza z Marianek, Martyna.
Po Eucharystii nastąpiła druga część radosnego świętowania – spotkanie wraz z rodzinami w salce. Oczywiście jak co roku do salki przybył gość specjalny – św. Mikołaj, który rozdał słodkie podarunki 

Przy tej okazji dziękuję rodzicom, którzy angażują się w życie tej cudownej wspólnoty. Za Waszą pomoc, dobre słowo i motywację dziewczyn - dziękuję.
Dziękuję zespołowi, który śpiewem ubogacał Mszę Świętą.
Dziękuję ks. Michałowi, który jest opiekunem grupy, za modlitwę, opowiadane na spotkaniach historyczne ciekawostki, za uśmiech i wspólnie spędzony czas.
Przede wszystkim dziękuję Wam drogie Marianki za Waszą obecność i poświęcenie. Życzę z całego serca, abyście nieustannie starały się naśladować Matkę Bożą – swoją Patronkę oraz roznosiły Jej „zapach” wszędzie, gdzie się pojawiacie. Niech Wasze ręce, nogi, usta i serca będą wypełnione miłością dla bliźnich, na wzór Maryi, a słowa tak pięknie i głośno przez Was wyśpiewane „Oto ja, służebnica Pańska” niech Wam zawsze towarzyszą. Każda z Was wnosi sobą niesamowitą energię i radość. Dobrze, że jesteście!

Cześć Maryi!
Animator

zdjęcia: Sebastian Kubny, Daniel Kubny

Uroczystość Najświętszej Trójcy
2019.06.16

ogloszeniaintencje
 

[aktualizacja: 17.01.2019]
katechumenat
Parafia z "lotu ptaka"