Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2 | 47-232 Kędzierzyn-Koźle

W mocy Bożego Ducha - czas rorat dobiegł końca

Podczas tegorocznych rorat, zgodnie z hasłem Roku Duszpasterskiego, przybliżone zostały dzieciom dary i owoce Ducha Świętego. Każdego dnia podczas rorat każde dziecko otrzymywało kartę z trzema ogniwami łańcucha, na którym zawarty był dar lub owoc Ducha Świętego. Z tych ogniw dzieci zrobiły piękny łańcuch, który ozdobił jedną choinkę w prezbiterium, a także pewnie zawiśnie na niejednej choince w domu. Posłuchaj poniżej kilku słów podziękowań ks. Proboszcza na koniec Mszy roratnich.

Adwent jest wyjątkowym czasem dla chrześcijan. Słowo adwent pochodzi z języka łacińskiego "adventus", które oznacza przyjście. Oczekiwanie na przyjście Chrystusa musi rodzić radość, gdyż jest oczekiwaniem na przyjście Jezusa. Dlatego też Adwent jest nie tyle czasem pokuty, ile raczej czasem pobożnego i radosnego oczekiwania. Bezpośrednio nasze myśli biegną ku Bożemu Narodzeniu - oczekujemy świąt, poprzez modlitwę, roraty, adwentowe postanowienia przygotowujemy się do tego świątecznego czasu. Bóg stał się człowiekiem, przyszedł do nas, a więc i my winniśmy wyjść Bogu naprzeciw, aby spotkać się z wcielonym Synem Bożym.

 

zdjęcia: Daniel Kubny

Uroczystość Najświętszej Trójcy
2019.06.16

ogloszeniaintencje
 

[aktualizacja: 17.01.2019]
katechumenat
Parafia z "lotu ptaka"