Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2 | 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Święto Świętych Młodzianków

W piątek 28 grudnia o godz. 10:00 odbyło się nabożeństwo przy żłóbku, na które były zaproszone szczególnie dzieci. W ten dzień wspominaliśmy świętych Młodzianków, czyli dzieci betlejemskich pomordowanych na rozkaz Heroda. Tradycja chrześcijańska podkreśla, że choć dzieci z Betlejem nie zostały ochrzczone, jednak męczeństwo przyłączyło je do Chrystusa, dlatego mówi się, że otrzymały chrzest krwi. Wraz z wszystkimi wiernymi modliliśmy się w intencji wszystkich rodzin, śpiewaliśmy kolędy, a na koniec wszystkie dzieci otrzymały błogosławieństwo.

Święto to powinno też pobudzać nas do refleksji nad wyjątkowym darem, który otrzymaliśmy od Stwórcy, mianowicie życiem naszym i naszych bliźnich. Powinno skłaniać nas do modlitwy ekspiacyjnej i zadośćuczynienia za występki przeciw ludzkiemu życiu. "Dziś w świecie pojawia się nowy model zachowania wobec prawdy o życiu. Zło zadanej śmierci bezbronnemu, małemu człowiekowi, próbuje się usprawiedliwić rzekomo wynikającymi z tego dobrymi skutkami. Tymczasem jest to usypianie sumienia, ucieczka przed własną pamięcią" - Abp Józef Michalik.

 

zdjęcia: Adam Graczyk,
Agnieszka Kubny

Uroczystość Najświętszej Trójcy
2019.06.16

ogloszeniaintencje
 

[aktualizacja: 17.01.2019]
katechumenat
Parafia z "lotu ptaka"