Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2 | 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Festiwal kolęd w Sławięcicach

Dzisiejsze popołudnie dla wszystkich, którzy kochają kolędy i pastorałki był nie lada atrakcją. Powodem tego był Festiwal Kolęd, który został zorganizowany z okazji 150-lecia konsekracji parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Sławięcicach, która to przypada w czerwcu 2019 roku.
W tym wydarzeniu wzięły udział cztery chóry mieszane, czterogłosowe:
1) Chór Cordis Deo ze Sławięcic,
2) Chór Sursum Corda z naszej parafii
3) Chór Tryl z Toszka
4) Chór z Krzyżanowic.
Podczas koncertu mogliśmy usłyszeć w znakomitym wykonaniu ponad 20 kolęd i pastorałek, zarówno znanych, jak również zupełnie nieznanych, rodem z Czech, Słowacji bądź wywodzących się z religii prawosławnej. Myślę, że ten czas zostanie w pamięci wszystkich, bardzo licznie zgromadzonych w świątyni słuchaczy. Zwieńczeniem koncertu było wykonanie przez blisko stu chórzystów kolędy „Wśród nocnej ciszy” w aranżacji Józefa Świdra. ( Wszystkie śpiewy dostępne do odsłuchania wewnątrz artykułu ).

 

Rozpoczęcie koncertu

Występ chóru Tryl w Toszku

Występ chóru Sursum Corda z naszej parafii

Występ chóru z Krzyżanowic

Występ chóru Cordis Deo ze Sławięcic

Podziękowania i wspólny śpiew

 

zdjęcia: Daniel Kubny

V Niedziela Wielkanocy
2019.05.19

ogloszeniaintencje

 

[aktualizacja: 17.01.2019]
katechumenat
Parafia z "lotu ptaka"