Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2 | 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Uroczystość Objawienia Pańskiego oraz Orszak Trzech Króli

6 stycznia 2019 roku ulicami 752 miejscowości w Polsce, w tym w Kędzierzynie-Koźlu, przeszedł jedenasty ( u nas czwarty ) Orszak Trzech Króli. Pod hasłem "Odnowi oblicze ziemi". Orszaki przeszły tradycyjnymi trasami - z Osiedla Pogorzelec, z Osiedla Piastów i z kościoła świętego Mikołaja na Plac Wolności, gdzie spotkała się rzesza, tak jak w ubiegłych latach, około 1500 osób.  Na Placu Wolności wspólne kolędowanie, z udziałem w Orkiestry związanej z Zakładami Azotowymi oraz Orkiestry z Cisowej trwało ponad godzinę. Po raz pierwszy w Orszaku wziął udział Biskup Rudolf Pierskała, który przekazał pozdrowienia od Biskupa Ordynariusza oraz udzielił pasterskiego błogosławieństwa. Czwarty Kędzierzyńsko-Kozielski Orszak Trzech Króli był radosnym czasem łączącym ludzi w różnych wieku, wędrowały przecież całe rodziny. Można powiedzieć: był udaną uroczystością religijno - społeczną.

 

W tym też dniu nasza szopka wzbogaciła się o nowe figury nawiązujące do oddania przez trzech mędrców ze wschodu pokłonu małemu Jezusowi, a po każdej Mszy Świętej kapłan święcił mirrę oraz kredę, którą są znaczone drzwi oodczas odwiedzin kolędowych.

 

 

zdjęcia: Daniel Kubny

V Niedziela Wielkanocy
2019.05.19

ogloszeniaintencje

 

[aktualizacja: 17.01.2019]
katechumenat
Parafia z "lotu ptaka"