Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2 | 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Zespół Szofar ze Sławięcic gościem w naszej parafii

W dzisiejsze niedzielne przedpołudnie w niedzielę Chrztu Pańskiego zagościł w nasze parafialne progi zespół Szofar pochodzący z parafii św. Katarzyny ze Sławięcic. Ich śpiew pod koniec Mszy Świętej o godz. 8:30, 10:00 i 11:30 był rozszerzony o kilka utworów kolędowych i pastorałek, które każdy kto pozostał w kościele mógł usłyszeć. Przy wyjściach każdy kto chciał mógł nabyć płytę CD wydaną przez ten zespół i w ten sposób wesprzeć misje w Peru, a szczególnie pracę byłego wikariusza ze Sławięcic, który w tamtych rejonach jest misjonarzem.

 

Nazwa zespołu wywodzi się od instrumentu liturgicznego, o którym mowa w biblii. Był wykonany z rogu baraniego i używano go do ogłaszania ważnych informacji. Szofar bierze czynny udział w wydarzeniach parafialnych, czuwaniach, a także gra na co tygodniowej mszy młodzieżowej. Zespół można usłyszeć także na pobliskich konkursach.

zdjęcia: Daniel Kubny

Niedziela Wielkanocna - "Rezurekcja" fragmenty
2019.04.21

Poniedziałek Wielkanocny
2019.04.22

ogloszeniaintencje
 

[aktualizacja: 17.01.2019]
katechumenat
Parafia z "lotu ptaka"