Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2 | 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Diecezjalne spotkanie opłatkowe Wspólnoty Krwi Chrystusa

Jak co roku Wspólnota Krwi Chrystusa z diecezji opolskiej spotkała się 12-01-2019r. na wspólnym kolędowaniu – tym razem w naszej parafii. Kolędowanie poprzedzone było uroczystą Mszą Św. koncelebrowaną przez czterech księży: ks. Henryka Wyciska z WKC Bolesławia, jednego z najstarszych czcicieli Krwi Chrystusa w diecezji opolskiej, który przewodniczył Mszy Św.;  moderatora podregionu częstochowskiego – ks. Daniela Mokwa CPPS; naszego proboszcza ks. Prałata Edwarda Bogaczewicza; ks. Jakuba Furca – opiekuna WKC Opole. We Mszy Św. uczestniczyli członkowie Wspólnot:  z Opola z animatorką diecezjalną Genowefą Wojnar; z Kluczborka wraz z animatorem parafialnym Arkadiuszem Sabadasz, który służył do Mszy św; z Bolesławia z animatorką Małgorzatą Grzesiczek oraz członkowie naszej parafialnej Wspólnoty z wszystkimi sympatykami i czcicielami Krwi Chrystusa.

Posłuchaj fragmentów ze Mszy Świętej podczas diecezjalnego spotkania opłatkowego Wspólnoty Krwi Chrystusa

Homilię wygłosił moderator podregionu częstochowskiego ks. Daniel Mokwa CPPS, który nawiązał szczególnie do tego, jak wielką rolę w życiu każdego z nas ma kierowanie się słowem Bożym w życiu codziennym. Świadczą o tym świadectwa jakie składają członkowie Krwi Chrystusa. Eucharystię uświetniła przyjmowana Komunia Św. pod dwiema postaciami, co dla Wszystkich jest zawsze wielkim przeżyciem. Na koniec każdy mógł podejść indywidualnego błogosławieństwa relikwiami św. Kaspra del Bufalo, założyciela Misjonarzy Krwi Chrystusa i naszego patrona, którego 6 stycznia obchodzimy urodziny. Jakże aktualne są do dziś wypowiedziane słowa w czasach kiedy żył : ” W przeszłości Kościół był atakowany przez fałszywe dogmaty, albo przez co innego, ale w naszych czasach walczy się z religią w całości, z Ukrzyżowanym Panem. Teraz ludzie muszą wiedzieć, jaka była cena zbawienia ich dusz! Krew Chrystusa jest bronią czasu!” (Cytat pochodzi z książki „Kwiatki Świętego Kaspra” wydanego przez Wydawnictwo Pomoc )

Po przeżyciach duchowych odbyło się miłe spotkanie w salkach parafialnych. Po podzieleniu się opłatkiem, złożeniu życzeń, wszyscy jednym chórem kolędowali. Nie brakowało też przygotowanych wspólnie przez wszystkie grupy Wspólnoty smakołyków. Długo oczekiwany dzień zakończył się w świadomości, że do gorącego i otwartego serca każdego z nas przyjdzie Pan i umocni nas swoim pokojem.

Błogosławiona Krew Jezusowa !

zdjęcia: Daniel Kubny,
Agnieszka Olczak

Niedziela Wielkanocna - "Rezurekcja" fragmenty
2019.04.21

Poniedziałek Wielkanocny
2019.04.22

ogloszeniaintencje
 

[aktualizacja: 17.01.2019]
katechumenat
Parafia z "lotu ptaka"