Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2 | 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Koncert chóru Echo Kresów

W III niedzielę zwykłą podczas nieszpór mieliśmy okazję posłuchać dobrze nam znanego chóru "Echo Kresów" pod dyrekcją p. Adama Wojkowskiego, który zaprezentował swój repertuar bożonarodzeniowy pod tytułem "Nasze polskie Betlejem". Mogliśmy wysłuchać znane polskie kolędy i pastorałki, ale również bardzo wyszukane nawiązujące do ducha chóru jakim są kresy wschodnie.

Chór ”Echo kresów” powstał z inicjatywy Kresowian z Kędzierzyna-Koźla, w listopadzie 2011 r. Jego założycielem jest Adam Wołkowski: muzyk, kompozytor, aranżer, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Zespół rozpoczął swą działalność jako chór mieszany, działający przy Miejskim Ośrodku Kultury w Kędzierzynie – Koźlu. Od czerwca 2014 r. Głównym Patronem Zespołu jest Zarząd Główny Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich we Wrocławiu. Członkowie chóru to w 70% osoby urodzone na terenie Kresów Wschodnich, przeciętna wieku około 68 lat. Pomimo tego, że średnia wieku jest wysoka, są pogodną i roześmianą grupą artystyczną, która śpiewając w zespole, przeżywa drugą młodość. Prowadzący dyr. Adam Wołkowski jest jednocześnie akompaniatorem (akordeon, fortepian) oraz aranżerem wszystkich utworów .

Posłuchaj zapisu całego koncertu

 

zdjęcia: Daniel Kubny

Uroczystość Najświętszej Trójcy
2019.06.16

ogloszeniaintencje
 

[aktualizacja: 17.01.2019]
katechumenat
Parafia z "lotu ptaka"