Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2 | 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Droga Krzyżowa Kolejarzy

Wielki Post to także tradycyjne nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek w naszym kościele.W tym roku pierwsze takie nabożeństwa miały początek w tradycyjnie już obchodzony Dzień Kobiet czyli 8 marca. Kolejarze już dawno zaplanowali przewodniczenie w takim nabożeństwie właśnie w tym dniu.
O godzinie17.15 wraz z księdzem Michałem,który tym razem zastąpil księdza proboszcza naszego duchowego opiekuna rozważaliśmy poszczególne stacje Męki Pańskiej korzystając z modlitewnika kolejarzy„Z Bogiem na szlaku”.Jak zawsze przy każdej stacji zapalamy znicz aby przez kilkanaście godzin przypominał nam wszystkim, że ponad dwa tysiące lat temu taką drogą w Jerozolimie kroczył nasz Zbawiciel Jezus Chrystus.Na zakończenie nabożeństwa ks. Michał przypomniał wszystkim uczestniczącym, że kto pobożnie rozmyśla Mękę Pańską zyskuje odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

 

zdjęcia: Maria Mirecka

V Niedziela Wielkanocy
2019.05.19

ogloszeniaintencje

 

[aktualizacja: 17.01.2019]
katechumenat
Parafia z "lotu ptaka"