Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2 | 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Niedziela Palmowa - rozpoczął się Wielki Tydzień

Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Liturgia tego dnia jest pamiątką uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy pięć dni przed Jego ukrzyżowaniem. W czytanej Ewangelii w trakcie procesji z palmammi możemy usłyszeć, że zgromadzone wówczas tłumy rzucały na drogę płaszcze, gałązki oliwne i palmowe wołając: “Hosanna Synowi Dawida: błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie”. Natomiast później czytana była Ewangelia – Męki Pańskiej z podziałem na role, przygotowując nas do tego co stanie się w Wielki Piątek.
Była to również niedziela, w której każdy kto ukończył 18 lat i nie miał przeciwskazań zdrowotnych, mógł oddać krew. Wielkie Bóg zapłać dla wszystkich, którzy podjęli decyzję oddania tego drogocennego daru.
W tym też dniu grono Dzieci Maryi rozprowadzało tradycyjne baranki i medaliony, które już niedługo znajdą się na naszych stołach wielkanocnych.

 

zdjęcia: Daniel Kubny

V Niedziela Wielkanocy
2019.05.19

ogloszeniaintencje

 

[aktualizacja: 17.01.2019]
katechumenat
Parafia z "lotu ptaka"