Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2 | 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

Podczas Ostatniej Wieczerzy w Wielki Czwartek jaką Jezus spożywał ze swoim uczniami, zostawił nam największy z możliwych darów. Zostawił nam Siebie Samego w sakramencie Eucharystii. Nie mógł już dać nic więcej – dał nam wszystko. „Jezus wziął chleb i odmówiwszy błogosławieństwo, połamał i dał uczniom, mówiąc: «Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje». Następnie wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im mówiąc: «Pijcie z niego wszyscy, bo to moja krew Przymierza, która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów»” (Mt 26, 26 ns). W ten oto sposób miało miejsce ustanowienie Najświętszej Eucharystii.

Wszystko to księża jak i rodzice przybliżali naszym kochanym dzieciom w okresie poprzedzającym uroczystość Pierwszej Komunii, która miała miejsce w niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 11:30. Aby poczuły się jak apostołowie tu i teraz, aby podobnie jak apostołowie otrzymały pokarm duszy niezbędny do umacniania swego serca w świadczeniu o nieocenionej dobroci płynącej ze strumienia Łask Bożych. Aby swoją szczerością i otwartością poprzez pełne uczestnictwo w Eucharystii szli poprzez kolejne dni, aż do umocnienia w Duchu Świętym w dniu Bierzmowania.

 

Posłuchaj fragmentów ze Mszy Świętej Komunijnej

Pamiętajmy, że każdego dnia możemy przyjmować Jezusa do serca, możemy jednoczyć się z Nim w Komunii Świętej. To pokazuje nam jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec. Dał nam swego Syna, który pozostał z nami na zawsze.

zdjęcia: Daniel Kubny

V Niedziela Wielkanocy
2019.05.19

ogloszeniaintencje

 

[aktualizacja: 17.01.2019]
katechumenat
Parafia z "lotu ptaka"