Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2 | 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Rocznica Pierwszej Komunii Świętej

Msza święta, która odbyła się w niedzielę Miłosierdzia Bożego o godzinie 15:00, z okazji pierwszej rocznicy Komunii Świętej. to okazja do złożenia podziękowania rodzicom, katechetom i księżom za pomoc dzieciom w pełnym przeżywaniu mszy świętej, za przyjmowanie Chrystusa, za przybliżanie potrzeby bycia Dziećmi Bożymi. W czasie przeistoczenia uczestniczą w przeżywaniu pamiątki śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa a następnie przystępują do Komunii Świętej i tym samym stają się współczesnymi uczestnikami ostatniej wieczerzy. Spożywają ciało Chrystusa pod postacią chleba ( hostii ) tak jak nakazał Jezus swoim uczniom.

Przyjmując do swojego serca Jezusa Chrystusa zaświadczają o czystości swojej duszy i będąc w stanie Łaski Bożej mogą zawsze pewni, że Pan Bóg ich wspiera i będzie wspierał w niełatwym codziennym zabieganiu. Ubogacone uczestnictwem we mszy świętej nasze dzieci uczą się nie tylko mądrości Słowa Bożego ale uczą się również odnajdywać Boga w drugim człowieku. Prośmy Pana Boga aby rodzice, katecheci i księża oraz każdy z nas był oparciem dla nich w nieustannej nauce i poznawaniu dobra jakie daje nam Łaska Boża.

 

zdjęcia: Daniel Kubny

V Niedziela Wielkanocy
2019.05.19

ogloszeniaintencje

 

[aktualizacja: 17.01.2019]
katechumenat
Parafia z "lotu ptaka"