Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2 | 47-232 Kędzierzyn-Koźle

40 lat kapłaństwa naszego ks. Proboszcza

"Alleluja biją dzwony poprzez świata wszystkie strony, że zmartwychwstał Pan!"
W tym radosnym czasie paschalnym, w blasku spotkań ze Zmartwychwstałym, nasza parafia przeżywa i łączy tę radość zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią z darem życia i kapłańskiej posługi naszego drogiego księdza proboszcza Edwarda Bogaczewicza.

To już 40 lat kochany Księże Proboszczu, jak kroczysz za Zmartwychwstałym Panem po kapłańskich drogach, na których nie brakowało chwil Golgoty, zdziwienia z Emaus, zarzucania sieci na połów oraz każdego dnia dotykania Chrystusowych ran w Eucharystii by wyznawać przed parafianami w sprawowanych sakramentach i posługach "Pan mój i Bóg mój".

Dziś tak wielu mieszkańców naszej parafii i nie tylko, śle do nieba radosne TE DEUM LAUDAMUS... za życie i dar sakramentu święceń, które 40 lat temu przyjął nasz drogi ksiądz Edward. Księże Prałacie, przyjmij najszczersze życzenia od nas parafian i wszystkich, którzy czują się częścią tej wspólnoty.

Życzymy obfitości darów Bożego Ducha, ludzkiej życzliwości, potrzebnego zdrowia i sił w wypełnianiu misji, którą zlecił właśnie Tobie Zmartwychwstały. Niech Maryja, niosąca Ducha Świętego uprasza na każdy kolejny dzień kroczenia za Panem potrzebnych darów płynących od tronu Wszechmogącego Boga. AD MULTOS ANNOS!

 

zdjęcia: Archiwum parafialne

V Niedziela Wielkanocy
2019.05.19

ogloszeniaintencje

 

[aktualizacja: 17.01.2019]
katechumenat
Parafia z "lotu ptaka"