Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2 | 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Po raz 40 rocznica święceń kapłańskich...

6 maja 1979 roku w Katedrze Opolskiej, rąk Biskupa Opolskiego Alfonsa Nossola, przyjęliśmy święcenia kapłańskie. Przez 7 lat pracowaliśmy jako wikariusze w różnych parafiach. W czerwcu 1986 Biskup wręczył nam dekrety na samodzielne placówki. Większość z nas zostało proboszczami w parafiach diecezji opolskiej. Ksiądz Grzegorz rozpoczął pracę w Rocie Rzymskie, niektórzy zdecydowali się pojechać: do Niemiec, na misje do Togo, do Peru, do Polonii w USA. Wiele się wydarzyło od tego czasu, ale każdego roku spotykamy się na "zjazdach kursowych" i dzielimy się naszymi przeżyciami. Tak czynią również księża święceni w innych latach. 8 maja 2019 świętując 40 rocznicę święceń kapłańskich spotkaliśmy się na Piastach w gronie 14 kolegów. "Zjazdy kursowe" coraz bardziej wpisują się w życie parafii. Z ogromną radością procesyjnie weszliśmy do kościoła w którym, pomimo środy i dnia roboczego, o godz.11oo było wielu wiernych, duże grono ministrantów i Dzieci Maryi... Po mszy świętej Pani Justyna i Mirela wraz z Dziećmi Maryi wręczyły Jubilatom życzenia, róże i obraz Matki Boskiej "niosącej Ducha Świętego" - PNEUMOFORĘ. Pan Dariusz Czarny z Zespołu "U studni" zaśpiewał dwie piosenki: "Człowiecze podziękowanie" i "Najdłuższa podróż do najbliższego człowieka".

Po mszy świętej koleżeńskie spotkanie na plebanii, a następnie krótka wizyta w Azotach na Hali ZAKSY, gdzie przywitała i oprowadziła nas pani Dyrektor Ewa Gabor. Było wesoło i ciekawie.

W imieniu Jubilatów 40-latków dziękuję wszystkim za radosny czas Zjazdu Kursowego: Wiernym za wspólną modlitwę, za służbę Ministrantom i Dzieciom Maryi, dzieciom za życzenia oraz paniom Marcie, Justynie, Mireli, paniom Beatom, księżom: Łukaszowi, Michałowi, Piotrowi, kościelnym Szymonowi i panu Andrzejowi, pocztom sztandarowym - zwłaszcza kolejarskiemu pocztowi z Racławic Śląskich, fotografom - państwu Jeziernym i panu Danielowi, dzięki któremu czytamy i oglądamy to, co się u nas dzieje - w imieniu CZTERDZIESTOLATKÓW - dziękuję! - ksiądz proboszcz.

 

 

zdjęcia: MJ Studio Jezierny

V Niedziela Wielkanocy
2019.05.19

ogloszeniaintencje

 

[aktualizacja: 17.01.2019]
katechumenat
Parafia z "lotu ptaka"