Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2 | 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Sakrament bierzmowania w naszej parafii

W piątek 24 maja w naszej parafii z rąk bp Rudolfa Pierskały młodzież z 7 parafii ( par. św. Floriana - 12, par. św. Jana Nepomucena - 6, par. św. Franciszka - 11, par. św. Mikołaja - 28, par. św. Katarzyny - 28, par. Najświętszego Serca Pana Jezusa - 11, nasza parafia - 55 ) przyjęło sakrament bierzmowania. W swoim słowie do młodych ksiądz biskup podkreślał ważność tego sakramentu i obowiązki jakie spoczywają na osobach bierzmowanych. „Wierni odrodzeni przez chrzest, zostają umocnieni przez sakrament bierzmowania, a w Eucharystii otrzymują pokarm życia wiecznego. W ten sposób przez sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego w coraz większym stopniu osiągają skarby życia Bożego i postępują w kierunku doskonałej miłości” - podaje Katechizm Kościoła Katolickiego ( n. 1212). Moc Ducha Świętego wprowadza nas do świadomego udziału w budowaniu wspólnoty Kościoła. Kościół jako wspólnota potrzebuje koniecznie sakramentu bierzmowania, ponieważ spełnienie w wierze możliwe jest tylko na drodze dojrzałości chrześcijańskiej, której źródłem jest Duch Święty.

Posłuchaj fragmentów ze Mszy Świętej z obrzędem udzielenia sakramentu bierzmowania

 

zdjęcia: Agnieszka Kubny

Uroczystość Najświętszej Trójcy
2019.06.16

ogloszeniaintencje
 

[aktualizacja: 17.01.2019]
katechumenat
Parafia z "lotu ptaka"