Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Niedziela Palmowa

Niedzielą Palmową otwieramy Wielki Tydzień, którego centrum stanowi Triduum Paschalne. Zapraszamy w tym szczególnym i trudnym dla wszystkich czasie, żeby nasze domy stały się szczególnymi domami modlitwy. Zdecydowana większość z nas, z powodu ograniczeń sanitarnych, nie może brać udziału w Mszach św. i nabożeństwach w kościołach i kaplicach. Możemy jednak w tym dniu w naszych domach włączyć się w modlitwę Kościoła na całym świecie, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Między innymi wirtualnie połączyć się z naszą parafią poprzez transmisję Mszy Świętych w Triduum Paschalnym poprzez Facebook, czy YouTube.

Niedziela Palmowa obchodzona jest od wielu lat jako Światowy Dzień Młodzieży w wymiarze diecezjalnym. Ze względu na epidemię w tym roku nie odbywają się zjazdy młodzieży w diecezjach i spotkania w katedrach. Młodzi łączą się jednak duchowo i spotykają wirtualnie. Tym razem będą rozważać słowa „Młodzieńcze, tobie mówię wstań”, które są tematem papieskiego orędzia skierowanego do nich na ten dzień. Kliknij tutaj, by zobaczyć zaproszenie biskupa.

Od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy wystawiony będzie Najświętszy Sakrament od godz.8.30 do 11.00 oraz od godz.15.45 do godz.18.00. i również księża będą obecni w kościele. Wchodząc na adorację do kościoła i widząc księdza można podejść i poprosić o spowiedź. Z uwagi na brak możliwości sprawowania Sakramentu Pokuty, „podstawową formą” pojednania z Bogiem i Kościołem musi stać się w tym czasie akt żalu doskonałego.

Zgodnie z dekretem biskupa opolskiego z nia 3 kwietnia o przebiegu Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy w Diecezji Opolskiej Nr 12/2020/A/KNC-K "(...)Od Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek do obrzędów Wigilii Paschalnej włącznie czynności liturgiczne należy sprawować bez udziału ludu (sine populo). Poza celebransem/celebransami może w nich uczestniczyć nie więcej niż pięciu usługujących, którzy mają być pełnoletni. W czasie obrzędów liturgicznych kościół powinien pozostawać zamknięty."

W Wielka Sobotę w kościele nie będzie poświęcenia pokarmów. Modlitwę błogosławieństwa pokarmów w poranek wielkanocny winni poprowadzić starsi z rodziny: Seniorzy domu lub rodzice. Kliknij tutaj, by pobrać tekst modlitwy.

W Zmartwychwstanie Pańskie msze święte będą odprawiane w godzinach: 6.oo - 7.oo - 8. 3o - 10.oo - 11.3o - 14.oo - 15.oo - 16.oo - 18.3o; Nieszpory kończące TRIDUUM PASCHALNE rozpoczną się o godz.17.oo.


W Poniedziałek Wielkanocny msze święte będą odprawiane w godzinach: 7.oo - 8. 3o - 10.oo - 11.3o - 14.oo - 15.oo - 16.oo - 18.3o; Nieszpory wielkanocne rozpoczną się o godz.17.oo.


Jeżeli nic się nie zmieni w rozporządzeniach rządowych - to w mszach i nabożeństwach w święta ( w niedzielę i w poniedziałek ) będzie mogło uczestniczyć 50 osób, wliczając w to księży i obsługę liturgiczną.


Msza rozpoczyna się po około 4 minutach

zdjęcia: Daniel Kubny
MK

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
21.04.2024


ogloszenia

intencje





 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat