Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

Ten długo oczekiwany dzień, uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, nadszedł i dla ostatnich grup, które przez pandemię musiały poczekać prawie pół roku. Dwie uroczyste Msze Święte sprawowane wczoraj, tj. w sobotę 3 października odbyły się o godz. 11:00 ( SP nr 9 ) i o 13:00 ( SP nr 19 ). Pięknie wystrojony kościół, miłe słowa, spokój to elementy, które podkreśliły ten szczególny czas dla dzieci przyjmujących po raz pierwszy Pana Jezusa do swojego serca.

Pierwsza Komunia Święta to dla dziecka i dla jego rodziców szansa na przeżycie wielkiego święta miłości Boga do człowieka. Eucharystia wraz z komunią świętą jest niezwykłym darem Boga, który pragnie być pokarmem dla człowieka już tu, w wymiarze życia doczesnego. Los każdego z nas w dużej mierze zależy od tego, czym się karmimy na co dzień. Ważna jest zdrowa żywność dla naszego ciała, ale jeszcze ważniejsze jest to, czym karmimy nasz umysł i nasze serce, dlatego nie zapominajmy o częstym przyjmowaniu Komunii.

Posłuchaj kazania ks. Łukasza wygłoszonego do dzieci z SP nr 9

Posłuchaj kazania ks. Proboszcza wygłoszonego do dzieci z SP nr 19
 

zdjęcia: Daniel Kubny

XXVI Niedziela Zwykła
2021.09.26