Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

14-ta rocznica poświęcenia kościoła

W niedzielę 25 października obchodziliśmy 14-tą rocznicę poświęcenia kościoła, a Eucharystia o godz. 11:30 sprawowana była w intencji Parafian i wszystkich wspierających budowę naszego kościoła i wspierających potrzeby parafii.

21 października 2006 to dzień, w którym arcybiskup Alfons Nossol uroczyście poświęcił nasz kościół i wspólnie wraz z ks. Edwardem Bogaczewiczem oraz ks.dr Alfonsem Schubertem odprawił Mszę św.. W obrzędzie konsekracji występuje wiele symboli o głębokim znaczeniu. Na początku Biskup Konsekrator święci wodę, ściany kościoła, ołtarz i wiernych. W tym akcie nawiązuje się do chrztu, który czyni z nas świątynię Ducha Świętego. Po Liturgii Słowa następuje namaszczenie olejem ołtarza i ścian kościoła. Namaszczenie nawiązuje do tradycji Starego Testamentu, namaszczania proroków i królów. Ołtarz namaszcza się, aby służył do sprawowania Najświętszej Ofiary. Namaszcza się ściany kościoła, bo ma być tylko Bogu oddany i Jemu służyć jako Jego dom. Po namaszczeniu ołtarza i ścian kościoła następuje ich okadzenie, okadza się również wiernych. Czynności te symbolizują, że odtąd modlitwa, jak woń kadzidła, wznosi się do Boga.

 

 

zdjęcia: Daniel Kubny

XXVI Niedziela Zwykła
2021.09.26