Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Ruch Czystych Serc

"Błogosławieni czystego serca,
Albowiem oni Boga oglądać będą!"
(Mt 5,8)

Nie trzeba się specjalnie wysilać, aby iść drogą grzechu, która prowadzi do zguby. Wielu ludzi nią idzie, gdyż tak jest łatwiej i wygodniej. Natomiast droga wierności przykazaniom i Ewangelii, która prowadzi do szczęścia, jest "płynięciem pod prąd" i wymaga ciągłego zmagania się ze złem oraz wysiłku w przezwyciężaniu swoich słabości, grzechów, egoizmu, lenistwa i różnych pokus. W ten trud walki wpisana jest także sfera seksualności człowieka.

Aby ułatwić Ci to zadanie Pan Jezus zaprasza Cię do wspólnoty Ruchu Czystych Serc, abyś mógł stawać się człowiekiem czystego serca, wolnym i kochającym - czyli szczęśliwym.

Ruch Czystych Serc jest szkołą miłości, którą tworzy sam Chrystus. Zachowanie czystości przedmałżeńskiej, panowanie nad swoimi uczuciami i zmysłowością, wolność od wszelkich nałogów, a przede wszystkim pielęgnowanie relacji z Jezusem poprzez m.in. codzienną modlitwę, częstą Eucharystię i sakrament pojednania, oraz podjęcie konkretnej pracy nad sobą - to sprawdzona droga do prawdziwej, bo czystej miłości.

Ten najcenniejszy skarb, jakim jest czysta miłość może przyjąć i nim żyć na co dzień tylko człowiek czystego serca. Dlatego Jezus uświadamia nam, że prawdziwie szczęśliwi - czyli błogosławieni - są tylko ludzie czystego serca (por. Mt 5,8) ponieważ potrafią kochać Boga i bliźniego i tylko tacy mogą stawać się bezinteresownym darem. RCS to szansa, jaką daje Ci Jezus - szansa wstąpienia na drogę dojrzewania do czystej, bezinteresownej miłości.

RCS jest również "kliniką czystych serc", ponieważ tutaj Pan Jezus uzdrawia ze wszystkich, nawet po ludzku nieuleczalnych, duchowych zranień, zniewoleń i uzależnień. Stosowane jest tylko jedno lekarstwo, ale za to o 100% skuteczności. Jest nim miłość Jezusa Chrystusa. W tej "klinice" Pan Jezus przeprowadza kurację sakramentem pojednania, Eucharystią oraz modlitwą. Z wielką cierpliwością i troską leczy poranione przez ludzkie grzechy serca. Trzeba tylko zaufać Jezusowi i zdobyć się na codzienny trud życia wiarą. Tysiące ludzi pragnie skorzystać z tej szansy i decyduje się powierzyć swoje życie Jezusowi i poddać "kuracji" Jego Miłością.

Kto może przystąpić do Ruchu Czystych Serc? Każdy, kto pragnie uczyć się kochać czystą, bezinteresowną miłością. Jedynym wymogiem jest szczera gotowość wypełnienia wszystkich zobowiązań zawartych w Modlitwie Zawierzenia

Kiedy można przystąpić do RCS? W każdej chwili! Wystarczy pójść do spowiedzi, przyjąć Komunię świętą oraz odmówić Modlitwę Zawierzenia.

"Tylko czyste serce może w pełni dokonać wielkiego dzieła miłości, jakim jest małżeństwo"
(Jan Paweł II)

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
04.06.2023
 [aktualizacja: 20.02.2023]
Na rok 2023

katechumenat