Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Kędzierzyn-Koźle - Światowe Dni Młodzieży - Kraków

sdmI do nas przyjadą koleżanki i koledzy z wielu miejscowości innych krajów. Już za kilka dni dowiemy się skąd, z jakich krajów. Będziemy ich gościli w naszych mieszkaniach i będziemy się wspólnie z nimi spotykali.

Grupy przyjeżdżają w środę 20 lipca 2016 po południu lub wieczorem. Już dzisiaj zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniach z młodzieżą spoza granic naszego kraju. Prosimy też o pomoc w organizacji tych spotkań!

Zapraszamy na następujące wspólne spotkania:

środa, 20 lipca 2016 Celem tego dnia jest integracja młodzieży parafialnej z gośćmi i wspólna modlitwa. rozlokowanie młodzieży w domach
czwartek, 21 lipca 2016       Celem tego dnia jest zaprezentowanie gościom naszej kultury oraz wspólna modlitwa.
Chodzi o takie zorganizowanie tego dnia, by młodzież miała czas pobyć razem i by nie była tylko biernym widzem, ale mogła się włączyć w poszczególne wydarzenia.

godz. 9:00 do 13:00 - spotkanie w Hali przy Alei Jana Pawła II

godz.20:00 - wspólna msza św. w kościele na Piastach
piątek, 22 lipca 2016        Celem tego dnia jest wspólne podjęcie dzieła wolontariatu na rzecz lokalnej społeczności bądź innych potrzebujących.
Chodzi o wspólne zorganizowanie na przykład wizyty w DPS, odwiedzenie chorych i starszych w domach, lub skorzystanie z propozycji ogólnodiecezjalnej.

godz.16:00 - spotkanie przy Zespole Szkół Miejskich nr 1 "na Piastach". Radosne przejście pod Ratusz, gdzie zasadzimy drzewo ŚDM.

godz.18:00 - spotykanie przy kościele św. Mikołaja. W procesji Światła przejście do kościoła św. Eugeniusza.

sobota, 23 lipca 2016   Celem tego dnia jest spotkanie, które ma dać doświadczenie wspólnoty Kościoła i być okazją do wspólnej modlitwy. Celem tego dnia jest również świadectwo młodzieży, która będzie pielgrzymować przez naszą diecezję.

autobusowy wyjazd na Górę Świętej Anny i do Opola

niedziela, 24 lipca 2016   Celem tego dnia jest wspólna modlitwa oraz czas spędzony z rodzinami, które gościły pielgrzymów, a także wieczorem w gronie parafii.

przed południem msze święte z Gośćmi we wszystkich kościołach Kędzierzyna-Koźla

godz.15:00 - spotkanie na Rynku w Koźlu i w Marszu Życia przejście na Stadion przy ulicy Chrobrego, gdzie do wieczora będzie trwał Festyn Rodzinny.

poniedziałek, 25 lipca 2016              dz poslania To dzień pożegnania z gośćmi, ale także dla młodzieży z naszej diecezji dzień wyjazdu do Krakowa.

Msza św. w parafii i pożegnanie
wyjazd do Krakowa

XXVI Niedziela Zwykła
2021.09.26