Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /lso/templates/lso2/functions.php on line 180

Dekanalny zjazd LSO

Każdego roku Liturgiczna Służba Ołtarza naszego dekanatu kędzierzyńskiego, spotyka się na tzw. Dekanalnym Zjeździe ministrantów, zwanym też Dniem Wspólnoty LSO. Co roku dzień ten odbywa się w innej parafii dekanatu. Tym razem kolejka wypadła na naszą parafię na "Piastach". Dodatkowo dzień ten był związany z uroczystością ustanowienia nowych lektorów, którzy wcześniej ukończyli kurs lektorski, który odbywał się już od jesieni ubiegłego roku. Dzień wspólnoty ma już swój pewien schemat. Podobnie było i w tym roku.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy uroczystą Mszą świętą, w czasie której zostało ustanowionych 33 nowych lektorów z całego dekanatu, w tym 7 z naszej parafii. Do posługi lektora wprowadził ich nasz ks. Proboszcz Edward Bogaczewicz. Po Mszy świętej nastąpiło wręczenie dyplomów lektorskich i nałożenie krzyży lektorskich, następnie zostały rozdane dyplomy i puchary dla zwycięzców ministranckich rozgrywek dekanalnych w piłkę nożną i w tenisa stołowego. Także nasza parafia może poszczycić się II miejscem w piłce nożnej szkół podstawowych, III miejscem w piłce nożnej szkół średnich a także I miejscem, które zdobył Szymon Willing w tenisie stołowym szkół podstawowych i II miejscem, które zdobył Miłosz Ryzner w tenisie stołowym szkół średnich. Następnie wszyscy udali się na poczęstunek do domu parafialnego, gdzie czekało na nas pyszne ciasto i ciepła herbata. A to wszystko zasługa rodziców naszych ministrantów, którzy podjęli się tego zadania. Po krótkiej przerwie na naszych ministrantów i ministranckich gości czekało spotkanie z ciekawym gościem, którym był ks. pułkownik Jerzy Niedzielski kapelan Wojska Polskiego. Nasz zacny gość przybliżył ministrantom swoją działalność na frontach w Libanie, Afganistanie i wielu innych wojennych wyprawach, gdzie towarzyszy naszym żołnierzom, w jakże trudnych i niebezpiecznych działaniach wojennych. Chłopcy wykazali nietuzinkowe zainteresowanie, tak, że wydawało się iż spotkanie nie będzie mogło się zakończyć.
To był naprawdę piękny i Boży dzień przeżyty razem z Maryją Fatimską i ze sobą wzajemnie. Bogu niech będą dzięki!
Dziękuję także wszystkim tym którzy umożliwi to piękne spotkanie: ks. Proboszczowi, rodzicom i p. Beacie, którzy zaangażowali się w przygotowania, ministrantom za służbę i pomoc, p. Izie - organistce, p. Danielowi - fotografowi i wszystkim, którym się należą a nie sposób ich wymienić. Króluj nam Chryste!

Poniżej zapraszamy do wsłuchania się w Ewangelię oraz słowo księdza proboszcza skierowane do ministrantów podczas Mszy Świętej w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza.

 

zdjęcia: Daniel Kubny