Dekanalny zjazd LSO

Każdego roku Liturgiczna Służba Ołtarza naszego dekanatu kędzierzyńskiego, spotyka się na tzw. Dekanalnym Zjeździe ministrantów, zwanym też Dniem Wspólnoty LSO. Co roku dzień ten odbywa się w innej parafii dekanatu. Tym razem kolejka wypadła na naszą parafię na "Piastach". Dodatkowo dzień ten był związany z uroczystością ustanowienia nowych lektorów, którzy wcześniej ukończyli kurs lektorski, który odbywał się już od jesieni ubiegłego roku. Dzień wspólnoty ma już swój pewien schemat. Podobnie było i w tym roku.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy uroczystą Mszą świętą, w czasie której zostało ustanowionych 33 nowych lektorów z całego dekanatu, w tym 7 z naszej parafii. Do posługi lektora wprowadził ich nasz ks. Proboszcz Edward Bogaczewicz. Po Mszy świętej nastąpiło wręczenie dyplomów lektorskich i nałożenie krzyży lektorskich, następnie zostały rozdane dyplomy i puchary dla zwycięzców ministranckich rozgrywek dekanalnych w piłkę nożną i w tenisa stołowego. Także nasza parafia może poszczycić się II miejscem w piłce nożnej szkół podstawowych, III miejscem w piłce nożnej szkół średnich a także I miejscem, które zdobył Szymon Willing w tenisie stołowym szkół podstawowych i II miejscem, które zdobył Miłosz Ryzner w tenisie stołowym szkół średnich. Następnie wszyscy udali się na poczęstunek do domu parafialnego, gdzie czekało na nas pyszne ciasto i ciepła herbata. A to wszystko zasługa rodziców naszych ministrantów, którzy podjęli się tego zadania. Po krótkiej przerwie na naszych ministrantów i ministranckich gości czekało spotkanie z ciekawym gościem, którym był ks. pułkownik Jerzy Niedzielski kapelan Wojska Polskiego. Nasz zacny gość przybliżył ministrantom swoją działalność na frontach w Libanie, Afganistanie i wielu innych wojennych wyprawach, gdzie towarzyszy naszym żołnierzom, w jakże trudnych i niebezpiecznych działaniach wojennych. Chłopcy wykazali nietuzinkowe zainteresowanie, tak, że wydawało się iż spotkanie nie będzie mogło się zakończyć.
To był naprawdę piękny i Boży dzień przeżyty razem z Maryją Fatimską i ze sobą wzajemnie. Bogu niech będą dzięki!
Dziękuję także wszystkim tym którzy umożliwi to piękne spotkanie: ks. Proboszczowi, rodzicom i p. Beacie, którzy zaangażowali się w przygotowania, ministrantom za służbę i pomoc, p. Izie - organistce, p. Danielowi - fotografowi i wszystkim, którym się należą a nie sposób ich wymienić. Króluj nam Chryste!

Poniżej zapraszamy do wsłuchania się w Ewangelię oraz słowo księdza proboszcza skierowane do ministrantów podczas Mszy Świętej w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza.

 

zdjęcia: Daniel Kubny