Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /lso/templates/lso2/functions.php on line 180

Wigilia Chrystusa Króla - Święto Liturgicznej Służby Ołtarza

25 listopada 2017, po raz kolejny dane nam było obchodzić święto Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii. Wzorem lat poprzednich głównym punktem tego święta była Uroczysta Msza święta z wigilii Uroczystości Chrystusa Króla. To właśnie wtedy w wielu parafiach obchodzi się święto LSO. Liturgiczna Służba Ołtarza to cały szereg zaangażowanych ludzi, począwszy od nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej, przez ceremoniarzy, lektorów, aż po najmłodszych ministrantów. Jest to więc wieczór szczególny dla całej parafii, która dziękuje za swoich szeroko pojętych "ministrantów".

Kazanie oraz fragment podziękowań końcowych ks. Marcina

Jak co roku, w czasie tej szczególnej mszy św., której przewodniczył ks. Marcin - opiekun naszych ministrantów, wtedy do naszego grona przyjmowani są nowi ministranci, którzy wtedy składają swoje przyrzeczenia i stają się pełnoprawnymi członkami naszej wspólnoty. Otrzymują wtedy, także kołnierz ministrancki i od tego momentu noszą pełny strój ministranta. W tym roku mieliśmy radość z przyjęcia sześciu nowych ministrantów, którzy poznawali tajniki liturgii i przygotowywali się do służby "przy ołtarzu Pana".
Tegoroczni świeżo upieczeni ministranci to: Filip Pierożak, Grzegorz Asman, Michał Piotrowski, Jakub Piotrowski, Wojciech Toczek i Łukasz Depta
Także grono ministrantów czytających słowo Boże podczas liturgii czyli lektorów, poszerzyło się o pięciu nowych czytających: Jan Mincewicz, Paweł Żmuda, Szymon Willing, Patryk Brym, Tomasz Smiatek.

Tradycyjnie wszyscy ministranci i lektorzy odnowili swoje przyrzeczenia, złożone u początku swojej służby, aby wracając do tego dnia z Bożą pomocą trwać w pierwotnej gorliwości do służby samemu Chrystusowi.
Z radością wyśpiewaliśmy dziękczynne "Te Deum" za kolejny rok służby naszych szafarzy i chłopców, oraz za nowo ustanowionych ministrantów i lektorów. Bogu niech będą dzięki za ich piękną służbę i wspaniałe świadectwo chrześcijańskie i ludzkie w dzisiejszym świecie. Otaczajmy ich naszymi modlitwami i codziennym wsparciem, niech znajdują w nas nadzieję i oparcie dla ich służby, módlmy się o to by było nas jak najwięcej w świętej służbie samemu Bogu.
Po Mszy św. nie zabrakło radosnego spotkania przy stole w domu parafialnym, które pięknie przygotowali rodzice naszych chłopców.
Dziękujemy szafarzom, ceremoniarzom, lektorom ministrantom za cały rok ich pięknej służby. Dziękujemy rodzinom i rodzicom, bez których zgody i świadectwa wiary nie było by przy naszym ołtarzu tylu mężczyzn i chłopców. Dziękujemy rodzicom za ich troskę oraz pomoc w przygotowaniu uroczystości, piękne ozdoby i stoły, dziękujemy pani Marysi i Beacie, które dzielnie i prężnie dbają o czystość strojów liturgicznych w naszej zakrystii, dziękujemy pani organistce, panu Danielowi i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczyniają się do upiększania naszej parafialnej liturgii.
Króluj nam Chryste! Zawsze i wszędzie!

zdjęcia: Daniel Kubny