LSO

Liturgiczna Służba Ołtarza

Ustanowienie nowych lektorów

9 lutego w kościele p.w. Matki Bożej Bolesnej w Nysie 94 ministrantów z całej naszej diecezji z rąk biskupa Rudolfa Pierskały przyjęli posługę lektoratu, w tym 9 z naszej parafii. Brali oni udział w tygodniowym kursie lektorskim, który zakończył się uroczystą Mszą Świętą. Na niej każdy nowy lektor otrzymał z rąk biskupa Pismo Święte oraz dyplom ukończenia kursu prowadzonego przez ks. Zygfryda Waskina i ks. Tomasza Fortalskiego. Naszym nowym lektorom życzymy wiele sił i zaangażowania w przekazywaniu Słowa Bożego. Poniżej możemy wsłuchać się w słowo biskupa skierowane podczas Mszy Świętej do nowych lektorów i ich rodzin.

Czytaj więcej...

Służba w okresie świątecznym

Wszystkim ministrantom życzymy, aby otwierając się na przychodzącego Jezusa, napełnili swoje serca Jego łaską i odpowiadając na Jego miłość swoją miłością, wyrażali to poprzez: gorliwą służbę przy ołtarzu, budowanie wspólnoty LSO i dobry przykład.

 

 

32 wieczór ministrancki - Uroczystość Chrystusa Króla

Wigilia Chrystusa Króla to już parafialne święto mające 32 letnią tradycję. 24.11.2018 we mszy świętej wzięli udział ojcowie, którzy służyli przy ołtarzu i ich synowie, którzy są ministrantami. Przy ołtarzu stanęli starsi ministranci już studenci i o wiele lat młodsi koledzy. Wszystkim jesteśmy wdzięczni za służbę, za odwagę wiary i za trwanie w dobrym. Do grona akolitów zostało przyjętych trzech chłopców Adam, Patryk i Piotrek. Taki wieczór jest okazją przypomnienia sobie podstawowych reguł życia ministranckiego. Jedną z reguł ministranckich ukazał Pan Jezus w "kazaniu na górze" gdzie powiedział: „Wy jesteście światłem świata”. Ministrant często zapala świece, niesie ją w swoim ręku. I to jest pewnym symbolem jego postawy. Światłość postawy ministranta nie może się ograniczyć tylko do kościoła. Świątynią Boga jest cały świat, dlatego światło ministranckie powinno promieniować w życiu codziennym: w szkole, w rodzinie i wszędzie, w czasie korzystania z komórki i komputera. W nawiązaniu do reguł życia ministranckiego wszyscy tworzący Liturgiczną Służbę Ołtarza wypowiedzieli swoje postanowienie dalszej, gorliwej służby.

Posłuchaj kazania oraz podziękowania na koniec Mszy Świętej

Czytaj więcej...

Wycieczka ministrantów na Morawy i do Czech

Po całorocznej służbie ministranckiej przyszedł wreszcie czas na długo oczekiwaną wycieczkę. Tym razem ministranci z Piastów wybrali się na Morawy i do Czech pod opieką księdza Marcina i dwóch rodziców pana Bartka i pana Krzysztofa oraz pani przewodnik Elżbiety.

W godzinach rannych, 25 czerwca wyruszyliśmy autokarem w kierunku Moraw. Po przyjeździe na teren naszych sąsiadów wsiedliśmy do kolejki linowej, którą dotarliśmy na górę Slamnik (1116m n.p.m.), gdzie czekała na nas atrakcja, czyli wieża SKY WALK o wysokości 55m. Po obejściu tej niewiarygodnej konstrukcji przejechaliśmy do pięknego, pełnego zabytków Ołomuńca, zwanego ,,Małą Pragą''. Zwiedziliśmy rynek z ratuszem, zabytkowe kościoły i katedrę. Po zwiedzaniu mieliśmy czas wolny, a później udaliśmy się do hotelu, gdzie czekała na nas ciepła kolacją. Uczestniczyliśmy oczywiście we Mszy świętej.

Czytaj więcej...

Służba w wakacje

2018 06 10Pamiętamy także, że wakacje nie są czasem wolnym od Pana Boga, ani od służby przy ołtarzu. Pamiętamy o modlitwie codziennej, Spowiedzi św. i Mszy św. Jestem katolikiem, ministrantem, dlatego swoją wiarę wyznaję zawsze i wszędzie. Pamiętajmy o tym!!!

W czasie wakacji służba w trybie wakacyjnym - kliknij tutaj. Mamy wybrany termin i przez tydzień od poniedziałku do soboty przychodzimy na zapisaną godzinę 7.00 lub 18.00 Każdy przynajmniej raz służy przez tydzień w czasie wakacyjnym.

W niedziele służymy jak w ciągu roku według rozpiski i grup niedzielnych! - kliknij tutaj

[uaktualnione: 2018-08-04]

Uroczystość Bożego Ciała i oktawa

2018 boze cialoW czwartek, 31 maja, Uroczystość Bożego Ciała. Służba dwa razy. Oczywiście wszyscy służymy na procesji Bożego Ciała. Strój galowy. Jesteśmy gotowi już o godz. 9.00, bo o 9.30 wyrusza procesja. Msze św. w Boże Ciało, jak w niedzielę. Służba według rozpiski - kliknij tutaj.

Przypominam, że Boże Ciało zobowiązuje nas także do uczestnictwa we Mszy św., a nie tylko w procesji inaczej popełniamy grzech ciężki.

Po Bożym Ciele - Oktawa - czyli 8 dni świętowania - w związku z tym codziennie po Bożym Ciele mała procesja dookoła Kościoła. Proszę o sumienność. Rozpiska na oktawę tutaj - kliknij.

Odpust parafialny 20-21 maja 2018

2018 05 09W niedzielę służymy dwa razy. W poniedziałek, kto tylko może, też dwa razy (raz na wyznaczoną godzinę i raz rano będą ewentualne zwolnienia).
Zarówno w niedzielę, jak w poniedziałek obowiązuje strój galowy, to święto parafii i parafian, nie przychodzimy w stroju jakby z boiska!!!
Podejdźmy do tej służby z odpowiedzialnością!!!

KLIKNIJ TUTAJ, BY ZOBACZYĆ ROZPISKĘ

Wigilia Chrystusa Króla - Święto Liturgicznej Służby Ołtarza

25 listopada 2017, po raz kolejny dane nam było obchodzić święto Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii. Wzorem lat poprzednich głównym punktem tego święta była Uroczysta Msza święta z wigilii Uroczystości Chrystusa Króla. To właśnie wtedy w wielu parafiach obchodzi się święto LSO. Liturgiczna Służba Ołtarza to cały szereg zaangażowanych ludzi, począwszy od nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej, przez ceremoniarzy, lektorów, aż po najmłodszych ministrantów. Jest to więc wieczór szczególny dla całej parafii, która dziękuje za swoich szeroko pojętych "ministrantów".

Kazanie oraz fragment podziękowań końcowych ks. Marcina

Czytaj więcej...

Uroczystość Chrystusa Króla

2017 11 05Coraz bliżej, bo już w sobotę, 25 listopada - Wigilia Uroczystości Chrystusa Króla - święto naszej wspólnoty.
Przychodzimy do zakrystii wcześniej, aby o 17.30 już być gotowym i na spokojnie wszystko przygotować.
Wszyscy w tym dniu się zbieramy, aby razem przeżyć ten piękny dzień i podziękować Bogu za nasze ministranctwo i prosić o potrzebne łaski.

 

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PLAN NA TĘ UROCZYSTOŚĆ

Dekanalne Mistrzostwa Ministrantów w piłce nożnej

Nasi ministranci, po raz kolejny wzięli udział w dekanalnych Mistrzostwach Ministrantów w piłce nożnej, które odbyły się dzisiaj w Sławięcicach. Udział wzięły dwie drużyny szkoła podstawowa i gimnazjum. Ministranci z podstawówki zostali mistrzami dekanatu, więc czekają ich diecezjalne półfinały na wiosnę. Ministranci gimnazjalni zajęli 4 miejsce!
Gratulujemy!!!

Czytaj więcej...

Najbliższy czas - plany służby

2017 10 04Już niebawem Uroczystość Wszystkich Świętych i modlitwa za zmarłych, 1 listopada służymy według planu niedzielnego ZOBACZ ROZPISKĘ SŁUŻBY 1 LISTOPADA

 

W wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych 31 października odbędzie się Marsz Świętych zapraszam do służby i udziału ZOBACZ ZGŁOSZENIA W ORSZAKU ŚWIĘTYCH

 

2 listopada służymy wg specjalnej rozpiski - msze święte 6.30 -- 8.00--10.00--16.30--18.00. ZOBACZ ROZPISKĘ SŁUŻBY 2 LISTOPADA


O 15.30 na cmentarzu wojennym procesja z modlitwą za zmarłych. ZOBACZ LISTĘ OSÓB, KTÓRE SIĘ ZGŁOSIŁO

Pielgrzymka LSO i nowi Ceremoniarze

W dniach 29-30 sierpnia miała miejsce pielgrzymka ministrantów na Górze św. Anny pod hasłem:„Służę Chrystusowi zawsze i wszędzie”. Głównym punktem pielgrzymki była środowa Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Rudolfa Pierskały, w czasie której zostali ustanowieni  nowi ceremoniarze, którzy w tym roku ukończyli kurs diecezjalny, w tym i ministranci z naszej parafii: Filip Łannik, Maciej Wójtowicz, Marcin Bartodziej! Gratulujemy i mocno się cieszymy!!!

Czytaj więcej...

Wakacyjna wycieczka ministrancka w góry

W poniedziałek (26.06) wyruszyliśmy, jak co roku, na naszą wakacyjną wycieczkę. Za cel obraliśmy Kraków, Pieniny oraz Szczawnicę i Krościenko. Towarzyszyli nam: Ks. Marcin, Pani Beata i Pani Ewa, nasz pilot i przewodnik Pan Adam oraz kierowca, którym bardzo serdecznie dziękujemy.

Czytaj więcej...

Dzień Otwarty Ministrantów i Marianek

W dniu 4 czerwca – w dzień odpustu parafialnego, w salkach zorganizowaliśmy dzień otwarty Marianek i Ministrantów.
Uczestnicy mieli możliwość pooglądania wystawy, jaką przygotowali Ministranci z ks. Marcinem – min. starych ornatów, mszału, zdjęć oraz pucharów, jakie zostały zdobyte przez ministrantów na różnych turniejach.
Dzieci Maryi z kolei wraz z ks. Michalem opowiadały o spotkaniach, medalikach i sztandarze. Można było również pooglądać kroniki, jakie są prowadzone od 1993 roku.
Na pyszne ciasto, kawę i herbatę można było przysiąść w naszej małej kawiarence. Można było wziasc udział w losowaniu.
Na wszystkie dzieci czekały przepyszne lody!

Czytaj więcej...

Dekanalny zjazd LSO

Każdego roku Liturgiczna Służba Ołtarza naszego dekanatu kędzierzyńskiego, spotyka się na tzw. Dekanalnym Zjeździe ministrantów, zwanym też Dniem Wspólnoty LSO. Co roku dzień ten odbywa się w innej parafii dekanatu. Tym razem kolejka wypadła na naszą parafię na "Piastach". Dodatkowo dzień ten był związany z uroczystością ustanowienia nowych lektorów, którzy wcześniej ukończyli kurs lektorski, który odbywał się już od jesieni ubiegłego roku. Dzień wspólnoty ma już swój pewien schemat. Podobnie było i w tym roku.

Czytaj więcej...

Dekanalny turniej ping-ponga

Dzisiaj 06.05.2017 odbył się dekanalny turniej w ping ponga, w którym wzięli udział również i nasi ministranci. Zwycięzcą turnieju w kategorii szkoła podstawowa został Szymon Willing z naszej parafii. W kategorii szkoła średnia 2 miejsce zdobył Miłosz Ryzner. W gimnazjum niestety zostaliśmy pokonani. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a pokonanym dziękujemy za zaangażowanie i ducha walki.

Czytaj więcej...

Ogłoszenia ministranckie

Ogłoszenia ministranckie od 18-24 listopada 2018.

Dziś już 33 niedziela zwykła - przedostatnia w tym roku liturgicznym.  Służymy zwyczajnie wg rozpiski niedzielnej. Dzisiaj także Msza św. o 14.00 o 16.00 nieszpory niedzielne.

Więcej…

Plakaty