LSO

Liturgiczna Służba Ołtarza

Wigilia Chrystusa Króla - Święto Liturgicznej Służby Ołtarza

25 listopada 2017, po raz kolejny dane nam było obchodzić święto Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii. Wzorem lat poprzednich głównym punktem tego święta była Uroczysta Msza święta z wigilii Uroczystości Chrystusa Króla. To właśnie wtedy w wielu parafiach obchodzi się święto LSO. Liturgiczna Służba Ołtarza to cały szereg zaangażowanych ludzi, począwszy od nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej, przez ceremoniarzy, lektorów, aż po najmłodszych ministrantów. Jest to więc wieczór szczególny dla całej parafii, która dziękuje za swoich szeroko pojętych "ministrantów".

Kazanie oraz fragment podziękowań końcowych ks. Marcina

Czytaj więcej...

Uroczystość Chrystusa Króla

2017 11 05Coraz bliżej, bo już w sobotę, 25 listopada - Wigilia Uroczystości Chrystusa Króla - święto naszej wspólnoty.
Przychodzimy do zakrystii wcześniej, aby o 17.30 już być gotowym i na spokojnie wszystko przygotować.
Wszyscy w tym dniu się zbieramy, aby razem przeżyć ten piękny dzień i podziękować Bogu za nasze ministranctwo i prosić o potrzebne łaski.

 

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PLAN NA TĘ UROCZYSTOŚĆ

Dekanalne Mistrzostwa Ministrantów w piłce nożnej

Nasi ministranci, po raz kolejny wzięli udział w dekanalnych Mistrzostwach Ministrantów w piłce nożnej, które odbyły się dzisiaj w Sławięcicach. Udział wzięły dwie drużyny szkoła podstawowa i gimnazjum. Ministranci z podstawówki zostali mistrzami dekanatu, więc czekają ich diecezjalne półfinały na wiosnę. Ministranci gimnazjalni zajęli 4 miejsce!
Gratulujemy!!!

Czytaj więcej...

Najbliższy czas - plany służby

2017 10 04Już niebawem Uroczystość Wszystkich Świętych i modlitwa za zmarłych, 1 listopada służymy według planu niedzielnego ZOBACZ ROZPISKĘ SŁUŻBY 1 LISTOPADA

 

W wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych 31 października odbędzie się Marsz Świętych zapraszam do służby i udziału ZOBACZ ZGŁOSZENIA W ORSZAKU ŚWIĘTYCH

 

2 listopada służymy wg specjalnej rozpiski - msze święte 6.30 -- 8.00--10.00--16.30--18.00. ZOBACZ ROZPISKĘ SŁUŻBY 2 LISTOPADA


O 15.30 na cmentarzu wojennym procesja z modlitwą za zmarłych. ZOBACZ LISTĘ OSÓB, KTÓRE SIĘ ZGŁOSIŁO

Pielgrzymka LSO i nowi Ceremoniarze

W dniach 29-30 sierpnia miała miejsce pielgrzymka ministrantów na Górze św. Anny pod hasłem:„Służę Chrystusowi zawsze i wszędzie”. Głównym punktem pielgrzymki była środowa Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Rudolfa Pierskały, w czasie której zostali ustanowieni  nowi ceremoniarze, którzy w tym roku ukończyli kurs diecezjalny, w tym i ministranci z naszej parafii: Filip Łannik, Maciej Wójtowicz, Marcin Bartodziej! Gratulujemy i mocno się cieszymy!!!

Czytaj więcej...

Wakacyjna wycieczka ministrancka w góry

W poniedziałek (26.06) wyruszyliśmy, jak co roku, na naszą wakacyjną wycieczkę. Za cel obraliśmy Kraków, Pieniny oraz Szczawnicę i Krościenko. Towarzyszyli nam: Ks. Marcin, Pani Beata i Pani Ewa, nasz pilot i przewodnik Pan Adam oraz kierowca, którym bardzo serdecznie dziękujemy.

Czytaj więcej...

Dzień Otwarty Ministrantów i Marianek

W dniu 4 czerwca – w dzień odpustu parafialnego, w salkach zorganizowaliśmy dzień otwarty Marianek i Ministrantów.
Uczestnicy mieli możliwość pooglądania wystawy, jaką przygotowali Ministranci z ks. Marcinem – min. starych ornatów, mszału, zdjęć oraz pucharów, jakie zostały zdobyte przez ministrantów na różnych turniejach.
Dzieci Maryi z kolei wraz z ks. Michalem opowiadały o spotkaniach, medalikach i sztandarze. Można było również pooglądać kroniki, jakie są prowadzone od 1993 roku.
Na pyszne ciasto, kawę i herbatę można było przysiąść w naszej małej kawiarence. Można było wziasc udział w losowaniu.
Na wszystkie dzieci czekały przepyszne lody!

Czytaj więcej...

Dekanalny zjazd LSO

Każdego roku Liturgiczna Służba Ołtarza naszego dekanatu kędzierzyńskiego, spotyka się na tzw. Dekanalnym Zjeździe ministrantów, zwanym też Dniem Wspólnoty LSO. Co roku dzień ten odbywa się w innej parafii dekanatu. Tym razem kolejka wypadła na naszą parafię na "Piastach". Dodatkowo dzień ten był związany z uroczystością ustanowienia nowych lektorów, którzy wcześniej ukończyli kurs lektorski, który odbywał się już od jesieni ubiegłego roku. Dzień wspólnoty ma już swój pewien schemat. Podobnie było i w tym roku.

Czytaj więcej...

Dekanalny turniej ping-ponga

Dzisiaj 06.05.2017 odbył się dekanalny turniej w ping ponga, w którym wzięli udział również i nasi ministranci. Zwycięzcą turnieju w kategorii szkoła podstawowa został Szymon Willing z naszej parafii. W kategorii szkoła średnia 2 miejsce zdobył Miłosz Ryzner. W gimnazjum niestety zostaliśmy pokonani. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a pokonanym dziękujemy za zaangażowanie i ducha walki.

Czytaj więcej...

Ogłoszenia ministranckie

Ogłoszenia ministranckie od 22-28 kwietnia 2018 r.


Dzisiaj 4 niedziela wielkanocna czyli niedziela Dobrego Pasterza, modlimy się dzisiaj w szczególny sposób o powołania kapłańskie i zakonne, by nigdy nie zabrakło tych, którzy głoszą Ewangelię. Modlimy się także o to, aby z  wspólnoty parafialnej i ministranckiej wychodzili robotnicy na żniwo Pana Jezusa. Więcej…

Plakaty

punktacja

ZOBACZ PUNKTACJĘ ZA LISTOPAD 2017