LSO

Liturgiczna Służba Ołtarza

Pielgrzymka LSO i nowi Ceremoniarze

W dniach 29-30 sierpnia miała miejsce pielgrzymka ministrantów na Górze św. Anny pod hasłem:„Służę Chrystusowi zawsze i wszędzie”. Głównym punktem pielgrzymki była środowa Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Rudolfa Pierskały, w czasie której zostali ustanowieni  nowi ceremoniarze, którzy w tym roku ukończyli kurs diecezjalny, w tym i ministranci z naszej parafii: Filip Łannik, Maciej Wójtowicz, Marcin Bartodziej! Gratulujemy i mocno się cieszymy!!!

Czytaj więcej...

Wakacyjna wycieczka ministrancka w góry

W poniedziałek (26.06) wyruszyliśmy, jak co roku, na naszą wakacyjną wycieczkę. Za cel obraliśmy Kraków, Pieniny oraz Szczawnicę i Krościenko. Towarzyszyli nam: Ks. Marcin, Pani Beata i Pani Ewa, nasz pilot i przewodnik Pan Adam oraz kierowca, którym bardzo serdecznie dziękujemy.

Czytaj więcej...

Dzień Otwarty Ministrantów i Marianek

W dniu 4 czerwca – w dzień odpustu parafialnego, w salkach zorganizowaliśmy dzień otwarty Marianek i Ministrantów.
Uczestnicy mieli możliwość pooglądania wystawy, jaką przygotowali Ministranci z ks. Marcinem – min. starych ornatów, mszału, zdjęć oraz pucharów, jakie zostały zdobyte przez ministrantów na różnych turniejach.
Dzieci Maryi z kolei wraz z ks. Michalem opowiadały o spotkaniach, medalikach i sztandarze. Można było również pooglądać kroniki, jakie są prowadzone od 1993 roku.
Na pyszne ciasto, kawę i herbatę można było przysiąść w naszej małej kawiarence. Można było wziasc udział w losowaniu.
Na wszystkie dzieci czekały przepyszne lody!

Czytaj więcej...

Dekanalny zjazd LSO

Każdego roku Liturgiczna Służba Ołtarza naszego dekanatu kędzierzyńskiego, spotyka się na tzw. Dekanalnym Zjeździe ministrantów, zwanym też Dniem Wspólnoty LSO. Co roku dzień ten odbywa się w innej parafii dekanatu. Tym razem kolejka wypadła na naszą parafię na "Piastach". Dodatkowo dzień ten był związany z uroczystością ustanowienia nowych lektorów, którzy wcześniej ukończyli kurs lektorski, który odbywał się już od jesieni ubiegłego roku. Dzień wspólnoty ma już swój pewien schemat. Podobnie było i w tym roku.

Czytaj więcej...

Dekanalny turniej ping-ponga

Dzisiaj 06.05.2017 odbył się dekanalny turniej w ping ponga, w którym wzięli udział również i nasi ministranci. Zwycięzcą turnieju w kategorii szkoła podstawowa został Szymon Willing z naszej parafii. W kategorii szkoła średnia 2 miejsce zdobył Miłosz Ryzner. W gimnazjum niestety zostaliśmy pokonani. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a pokonanym dziękujemy za zaangażowanie i ducha walki.

Czytaj więcej...

Wielki Czwartek - Msza Krzyżma Świętego

W Wielki Czwartek jak co roku delegacja ministrancka pod przewodnictwem ks. Marcina wyruszyła do Katedry Opolskiej, by uczestniczyć we Mszy Krzyżma Świętego. Po Mszy biskup Andrzej Czaja wygłosił słowa dedykowane do Liturgicznej Służby Ołtarza diecezji opolskiej. W tym też czasie odbyło się wręczenie dyplomów dla najbardziej zasłużonych ministrantów poszczególnych parafii. W naszej parafii ten zaszczyt spotkał Miłosza Ryzner, któremu serdecznie gratulujemy.

Czytaj więcej...

Informacje dla kandydatów

Drodzy kandydaci!
Nadchodzi Wielki Tydzień, chciałbym Wam podać następujące informacje:
Zbiórka w przyszłą sobotę, 8 kwietnia o 9.00
W Wielką Sobotę nie będzie dla was zbiórki, następna zbiórka dopiero po świętach.
W czasie Triduum Paschalnego (od czwartku do soboty) kandydaci nie służą na uroczystościach wieczornych.
W Wielki Piątek o godz. 13.00 jest Droga Krzyżowa dla Dzieci, na tym nabożeństwie należy służyć.
Weźcie ze sobą kartki, na których rodzice zaznaczą, kiedy będziecie służyć w Wielkanoc i w poniedziałek wielkanocny.
W piątek i sobotę jest Adoracja P. Jezusa w Ciemnicy i Bożym Grobie - należy się zapisać na służenie na jakąś godzinę.
W sobotę, święcenie pokarmów od 11-15, należy się zapisać na którąś godzinę i służyć.
Szczęść Boże!

Ogłoszenia ministranckie

Ogłoszenia ministranckie 24-30 września 2017.


            W dzisiejszą niedzielę służba zwyczajnie wg niedzielnej rozpiski, jeszcze wg starych grup, od października będą nowe grupy niedzielne.

Nowa rozpiska która obowiązuje od niedzieli, 1 października wyłożona na stoliku do wzięcia, oraz na naszej stronie internetowej.   

Więcej…

Plakaty