Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2 | 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Wspólnota Krwi Chrystusa

Przedstawiciel grupy - Józefa Łempicka
Opiekun grupy - Ksiądz Edward Bogaczewicz

W dniu 27 listopada 1987 roku powstała w naszej parafii Wspólnota Krwi Chrystusa. Założycielką jej była pani Maria Kazińska.

Modlitwą ku czci Krwi Jezusa Chrystusa dziękujemy Bogu za Jego miłość, którą ofiarował nam w Jezusie. Prosząc o przebaczenie grzechów i o łaskę świętego życia odnawiamy przyrzeczenie chrztu świętego. Mając przed oczyma "Źródło Miłosierdzia" trwamy w postawie błagalnej za wszystkich żywych i umarłych, szczególnie tych w potrzebie i opuszczeniu. Ofiarowaniem Krwi Chrystusa wzmacniamy naszą własną gotowość do ofiary i siebie samych oddajemy z Jezusem Ojcu Przedwiecznemu. Modlitwy do Najdroższej Krwi Chrystusa przygotowują nas do głębokiego przeżywania śmierci i zamrtwychwstania Chrystusa, odnawiają w nas pragnienie i siłę do pojednania z Bogiem i ludźmi, zapalają do uświecania siebie i swoich bliźnich, do działania na rzecz pokoju, sprawiedliwości i miłości wśród ludzi.

Realizując te cele członkowie Wspólnoty Krwi Chrystusa:

- każdego dnia odmawiają indywidualnie wybraną modlitwę do Krwi Chrystusa
- w trzy kolejne wtorki miesiąca modlą się wspólnie w kościele od godziny 17:00 - 18:00. W czwarty wtorek miesiąca spotykają się w salce parafialnej w celu sprawozdania z wykonanych zadań i przyjęcia dalszych na kolejne tygodnie.
- włączają się czynnie w życie religijne organizowane w parafii uczestnicząc w miarę możności codziennie w Eucharystii, w nabożeństwach majowych, październikowych, w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w okresie Wielkiego Postu, w adoracji Najświętszego Sakramentu.
- co roku ostatnią sobotę przed Wigilią Bożego Narodzenia Wspólnota organizuje pielgrzymkę do Częstochowy na nocne czuwanie przed naszą Matką i Królową na Jasnej Górze.
- członkowie Wspólnoty starają się też służyć pomocą przy różnych pracach na rzecz parafii i różnych osób potrzebujących wsparcia.
- od wielu lat systematycznie rozdawana jest przeczytana prasa katolicka na ulicach i targowiskach naszego miasta. Raz w roku jest ona dostarczana również więźniom za pośrednictwem ks. Kapelana
- członkowie Wspólnoty wspomagają także duchowo i materialnie misjonarzy.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy są odważni i chcą razem z nami brać czynny udział w wierze.

V Niedziela Wielkanocy
2019.05.19

ogloszeniaintencje

 

[aktualizacja: 17.01.2019]
katechumenat
Parafia z "lotu ptaka"