Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Diakoni rozpoczynają praktyki w parafiach

2021 dk michalDzisiaj w naszej Wspólnocie rozpoczyna praktykę ksiądz diakon Michał Banaś. Do 3 maja będziemy wspólnie przeżywali tygodnie, przygotowujące księdza diakona do święceń kapłańskich,wspierając go naszą modlitwą i życzliwością.

20 stycznia 2021 w czasie Nieszpór w Seminarium Duchownym w Opolu odbyło się uroczyste rozesłanie diakonów, w tym i diakona Michała, który pochodzi z parafii św. Marii Magdaleny w Łambinowicach. Ukończył Technikum Mechaniczne w Nysie. Na Uniwersytecie Opolskim studiował dziennikarstwo i komunikację społeczną i uzyskał licencjat. Dziennikarstwo pozostaje jego pasją. Pracę magisterską pisze nt. wykorzystywania nowych mediów w głoszeniu Słowa Bożego (promotorem jest ks. prof. Marek Lis). Interesuje się także sakramentologią. Lubi także gotować. Jego pasją są podróże dalekie i bliskie (te drugie odbywa na rowerze). Chętnie fotografuje, pracował jako operator. Pragnienie, by wybrać kapłaństwo, nie pojawiło się od razu. Ostateczną decyzję podjął w czasie świeckich studiów.

 

XXVI Niedziela Zwykła
2021.09.26