Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Niedzielne nieszpory kolędowe

W ostatnią niedziele stycznia, przy Bożonarodzeniowym wystroju mogliśmy uczestniczyć w kolędowych nieszporach. Śpiewy kolęd i pastorałek pozwoliły nam jeszcze bardziej zastanowić się nad tajemnicą Bożego wcielenia. Wspólne kolędowanie poprzedzone było krótkim wstępem ukazującym historię poszczególnych utworów. Nieszpory zakończyły się wystawieniem Najświętszego Sakramentu podczas, którego dziękowaliśmy za żywą i prawdziwą obecność Jezusa pośród nas. Po nabożeństwie kościół jeszcze raz wypełnił się śpiewem pastorałek, który poprowadził nasz Ksiądz Proboszcz.
Dziękujemy wszystkim, który przyszli do naszego kościoła, by spotkać się na modlitwie i pokolędować. Zgodnie ze zwyczajem kolędy są śpiewne do 2 lutego, dlatego cieszymy się tym bardziej, że dzisiaj jeszcze raz rozbrzmiał świąteczny śpiew.

Posłuchaj fragmentów nieszpór kolędowych

 

zdjęcia: Daniel Kubny

Zapraszamy również do wsłuchania się w nagrania wykonane przez zespół Marcam, który z powodu pandemii nie mógł kolędować na żywo i nagrał cztery pastorałki chcąc w ten sposób pożegnać czas śpiewania kolęd i  w ten sposób nawiązać do koncertu kończącego śpiew kolęd 2 lutego.
V NIEDZIELA WIELKANOCY
15.05.2022