Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Erygowanie stacji Drogi Krzyżowej przez o. Wiktora OFM

W czwartek 18 lutego 2021r. o. Wiktor Lata, nasz parafianin, dokonał erygowania i poświęcenia Drogi Krzyżowej w naszym kościele, która została wykonana przez prof. Mariana Molendę. W tej uroczystej Mszy Świętej prócz o. Wiktora uczestniczyli wszyscy nasi księża oraz ksiądz diakon, który przebywa u nas na praktykach, a sprawowana była w szczególności w intencji ofiarodawców Drogi Krzyżowej i wykonawców tego dzieła. Poniżej można wsłuchać się we fragmenty Mszy Świętej, w tym kazania wygłoszonego przez o. Wiktora.

Na koniec Mszy Świętej o. Wiktor w imieniu prowincjała ojców franciszkanów przekazał na ręce księdza proboszcza akt erygowania Drogi Krzyżowej, który znajduje się również poniżej.

Wielkie Bóg zapłać wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania i realizacji stacji drogi krzyżowej, która zastąpiła dotychczasowe stacje pamiętające jeszcze czasy kaplicy.

 

zdjęcia: Daniel Kubny

V NIEDZIELA WIELKANOCY
15.05.2022